20 000 funtów kary dla prawników od P2P

Opublikowano: 07.08.2011 | Kategorie: Prawo, Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 441

WIELKA BRYTANIA. Oprócz tego będą musieli pokryć wysokie koszty postępowania przed Trybunałem. Zostali także zawieszeni na okres trzech miesięcy w prawie do wykonywania zawodu.

W listopadzie zeszłego roku w sprawie dwóch prawników z kancelarii Davenport Lyons została podjęta decyzja o postawieniu ich przed Trybunałem Dyscyplinarnym Radców Prawnych. Był to efekt ich działań związanych z wysyłaniem listów do osób rzekomo korzystających z serwisów P2P celem wymieniania się plikami chronionymi prawem autorskim. Praktyka ta była stosowana także i w innych krajach, uznana jednak została za nieodpowiednią.

Ostatecznie sprawa Davida Gore’a i Briana Millera została skierowana do Trybunału w marcu tego roku, a pierwsze przesłuchania odbyły się na początku czerwca. Trybunał uznał, że zachowanie adwokatów było nieprofesjonalne, niegodne zawodu i sprzeczne z interesami reprezentowanych klientów.

Jak informuje serwis Law Society Gazette, dopiero w poniedziałek 1 sierpnia wydana została decyzja odnośnie kar dla obu adwokatów. Każdy z nich będzie musiał zapłacić 20 tysięcy funtów kary, a także pokryć koszty postępowania w wysokości łącznej 150 tysięcy funtów. Oprócz tego zostali oni zawieszeni w prawie do wykonywania zawodu na okres trzech miesięcy. Decyzja uprawomocni się po 21 dniach od dnia jej ogłoszenia.

Rzecznik Solicitors Regulation Authority wyraził zadowolenie z takiego rozstrzygnięcia, podkreślając jeszcze raz, że niektóre osoby wskazane przez kancelarie jako winne naruszeniom prawa były osobami publicznymi, przez co ich reputacja została nadszarpnięta.

Z kolei rzeczniczka drugiej strony powiedziała, że decyzja jest całkowicie nieuzasadniona. Spodziewać się możemy więc apelacji. Dodała, że jej kancelaria działała na polecenie oraz w najlepszym interesie swoich klientów – wytwórni muzycznych, filmowych, a także ich organizacji, które cierpią w skutek dzielenia się chronionymi prawami autorskimi plikami.

Opracowanie: Michał Chudziński
Na podstawie: Law Society Gazette
Źródło: Dziennik Internautów

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
davidoski
Użytkownik

Cierpią… he he. Brak możliwości finansowego pasożytowania przez koncerny na kulturze i sztuce wywołuje w nich cierpienie…