150 tys. zł na propagandę szczepionkową

Opublikowano: 15.03.2015 | Kategorie: Wiadomości z kraju, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1105

W reakcji na coraz większą liczbę osób, które nie chcą szczepić swoich dzieci, Ministerstwo Zdrowia postanowiło uruchomić specjalne działania propagandowe nazwane “proszczepionkowym programem edukacyjnym”.

Celem ministerstwa jest powstrzymanie antyszczepionkowej tendencję. “Tzw. wyszczepialność dzieci i młodzieży stoi wciąż na bardzo wysokim poziomie – 95%, jednak w ostatnich latach liczba rodziców odmawiających szczepień stale rośnie. W 2011 r. zanotowano ok. 3 tys. odmów, w 2012 r. – 5,3 tys. a w 2013 r. – 7,2 tys., a w 2014 r. już 12,7 tys.”

Świadomych zagrożeń poszczepiennych rodziców jest coraz więcej, dlatego stosuje się przeciwko nim nagonkę medialną i próbuje dyskredytować w oczach osób szczepiących. Określa się ich “wariatami”, “nieodpowiedzialnymi rodzicami”, “fanatykami”, “wyznawcami idei”, “sekciarzami”, “osobami chorymi psychicznie”, oraz stosuje ośmieszające zwroty na poglądy, które posiadają, nazywając je np. “kuriozalnymi” lub “wmówionymi”.

Przykład propagandowej treści ze strony Strajk.eu: “Działania ministerstwa są wymuszone niepokojącym wzrostem popularności kuriozalnych ruchów antyszczepionkowych, które wmawiają rodzicom, że szczepienia mogą powodować m.in. autyzm, nowotwory czy alergie na orzeszki ziemne. Niektórzy wyznawcy tej idei są również przekonani, że przed takimi chorobami jak krztusiec, polio czy odra uchroni ich pociechy zachowanie higieny. Pewna część członków grup dyskusyjnych dla antyszczepionkowców przejawia wyraźne symptomy zaburzeń psychicznych. „Moja córka dzisiaj po szczepieniu przestała widzieć i słyszeć” – czytamy na jednej z grup na Facebooku.”

Pieniądze na kampanię propagandową trafią do organizacji pozarządowych, którym Ministerstwo Zdrowia powierzy zadanie realizacji projektów skierowanych do rodziców odmawiających szczepienia swoich dzieci przed odrą i innymi groźnymi chorobami zakaźnymi.

Autorstwo: Maurycy Hawranek
Na podstawie: Strajk.eu
Dla “Wolnych Mediów”


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

8 komentarzy

 1. jarchmiel 15.03.2015 10:21

  “Działania ministerstwa są wymuszone niepokojącym wzrostem popularności kuriozalnych ruchów antyszczepionkowych, które wmawiają rodzicom…” – nie jestem zrzeszony w żadnym ruchu/organizacji antyszczepionkowej jak to mnie jako nie szczepiącego siebie i mojej rodziny próbują sklasyfikować tzw. proszczepionkowcy. Jeszcze nie słyszałem o takiej organizacji. Jak powstanie to może się zapiszę i dam jakiś datek na jej rozwój… A na razie niech przestaną ściemniać ludziom na ten temat!

 2. agama 15.03.2015 10:26

  lepiej być fanatykiem i oszołomem niż nazistą i szczepionkowym gwałcicielem (takiej ingerencji w cudze ciało wbrew woli człowieka nie da się inaczej nazwać)

 3. Czejna 15.03.2015 15:56

  Lobby farmaceutyczne jest w stanie permanentnej wojny przeciwko ludzkosci i wykorzysta kazda okazje, aby ostatecznie zwyciezyc, bo juz nawet przeszkadza mu tak marginalna w stosunku do szczepiacych sie liczba osob odmawiajacych tego rytualnego aktu poddanstwa.
  Mechanizm sprzedajnych mediow jest stosunkowo prosty. Ciekawe i czasami wazne informacje przeplatane sa takimi jak ta powyzsza i taka pozostanie, bez pokazania zdania strony przeciwnej, ani zadnego nawet sprostowania. Stanowi to skuteczna pulapke, ale prosze pamietac, ze swoim klikiem w link zrodlowy to ty decydujesz o swoim wsparciu, lub nie dla egzystencji takich miejsc. Kazdy klik to pieniadz, statystyki, pozycjonowanie itp. Nawet jesli admin nie zrezygnuje z linkowania do strony Strajk.eu popierajacej ludobojstwo, to kazdy z nas moze juz to uczynic swiadomie nie klikajac. Jesli w tak prosty sposob moge odrzucic kolejne sprzedajne media, to wlasnie to robie.

 4. kozik 15.03.2015 18:50

  150 tysięcy, to zaledwie koszt kilkuset szczepionek. Państwo ma z tego VAT. Jeśli te 12 tysięcy da się zaszczepić, to będzie to najlepsza inwestycja w interesie szczepionkowców i wzrośnie PKB! Czysty zysk-bez ryzyka (powikłań poszczepiennych).

 5. Rozbi 15.03.2015 19:18

  Za takie pieniądze to może na waciki i paliwo – na pewno chodziło o 150 tys a nie 150 milionów ?
  Może ktoś się pomylił o kilka zer.

 6. luzak1977 16.03.2015 09:22

  Musi to być jakaś ściema – z tą kwotą – bo widziałem już reklamę w tv, a to nie jest taniocha.

 7. Jedr02 16.03.2015 19:46

  Ale nagonkę robią niezłą, mieć nadzieje że ograniczą się tylko do manipulacji i socjotechniki i nie zrobią tych szczepień przymusowych. Ciekawe jest w tym wszystkim jak ludzie łatwo dają sobą manipulować. Wszyscy gadają na rząd i media jak to strasznie kłamią, a jak im wciskają takie rzeczy to wierzą że to wszystko dla ich dobra. Nie są w stanie nawet prostego rozumowania samodzielnie przeprowadzić.

 8. XXIRapax 16.03.2015 20:53

  150 tys. to emisja kilku spotow reklamowych. Bez wliczania w to kosztow ich produkcj chyba?:P
  150 milionow za duzo raczej.
  1.5 mln?:))
  Na pohybel szczepionkowym agenturom!

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.