15 mln funtów na walkę z marnowaniem żywności

Opublikowano: 09.10.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1747

Minister ds. środowiska i żywności Michael Gove ogłosił na kongresie Partii Konserwatywnej wprowadzenie nowej polityki przeciwko marnowaniu żywności w Wielkiej Brytanii. Program ma kosztować 15 mln funtów i ma sprzyjać produkcji żywności przyjaznej dla środowiska.

Dane są przerażające – w Wielkiej Brytanii, każdego roku, marnowanych jest nawet 100 tys. ton zdatnej do spożycia żywności. Produkty, które wyrzucane są do śmieci, zarówno przez gospodarstwa domowe, jak i przez supermarkety, są warte nawet 20 mld funtów!

Michael Gove zapowiedział, że rząd Wielkiej Brytanii przeznaczy na walkę z marnowaniem żywności aż 15 mln funtów. Dzięki tym środkom ulepszona ma zostać dystrybucja żywności pośród ludzi uboższych, która inaczej trafiłaby do śmieci. Tu należy jednak zastrzec, że produkty spożywcze, które trafią w ten sposób do najbardziej potrzebujących mieszkańców Wysp, będą w pełni przydatne do spożycia.

Michael Gove liczy na to, że dzięki programowi uda się rocznie przygotować dodatkowych 250 mln posiłków. – Współpracując z przemysłem i organizacjami charytatywnymi powinniśmy być w stanie przygotować 250 mln dodatkowych posiłków rocznie i rozdysponować je wśród osób najbardziej potrzebujących w naszym społeczeństwie – powiedział minister w swoim przemówieniu na kongresie.

Nowa polityka jest uzupełnieniem programu, który zobowiązuje supermarkety i producentów żywności w UK (na razie na zasadzie dobrowolności) do ograniczenia marnotrawstwa żywności o połowę do 2030 r. Jest to również cel, który został ustalony globalnie i do którego zachęcani są zwykli konsumenci. A przypomnijmy, że w Wielkiej Brytanii każdy mieszkaniec marnuje rocznie żywność o wartości 300 funtów.

Zdjęcie: Lubos Houska (CC0)
Źródło: PolishExpress.co.uk

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

15 milionów funtów na walkę z marnowanie żywności… jakiś cyrk. Nieustanna walka.