14,3 mln GBP zarobku za prowadzenie ośrodka deportacyjnego

Opublikowano: 25.08.2019 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 449

Firma G4S zarobiła 14,3 miliona funtów w ciągu sześciu lat na prowadzeniu ośrodka deportacyjnego Brook House położonego nieopodal londyńskiego lotniska Gatwick. Jest to to samo miejsce, w którym dochodziło do licznych nadużyć wobec zatrzymanych.

We wrześniu 2017 sprawą warunków bytowych oraz nadużyć, które miały miejsce w ośrodkach deportacyjnyc,h zajęła się telewizja BBC. Jej dziennikarze pokazali film nakręcony ukrytą kamerą w ośrodku deportacyjnym Brook House. Na nagraniu można było zobaczyć m.in. niezgodne z procedurami zachowanie pracowników ośrodka, przejawiające się choćby odmową osadzonym niezbędnej pomocy medycznej. Z imigrantów także szydzono i maltretowano ich. Jak się okazuje ten sam ośrodek przynosi krociowe zyski firmie, która nim zarządza.

W marcu tego roku Izba Gmin zarządziła przeprowadzenie audytu. Pojawiły się bowiem podejrzenia jakoby firma G4S niedokładnie raportuje swoją działalność w celu osiągnięcia zysków sięgających nawet do 20% przychodów. Jak czytamy na łamach serwisu “Guardian” z raportu przygotowanego przez National Audit Office w ciągu sześciu lat (2012–2018) G4S osiągnął zysk brutto w wysokości 14,3 mln GBP (przed odliczeniem części kosztów ogólnych firmy), przy stawkach zysku brutto w wysokości od 10% do 20% rocznie.

Zajmująca się tą sprawą posłanka Yvette Cooper, szefowa komisji Home Affairs Select Committee zwróciła uwagę, że “znaczące zyski” o których mowa w raporcie NAO zestawione z “okropnymi nadużyciami dokonywanymi przez pracowników wobec więźniów” są “niezwykle kłopotliwe”.

„Biorąc pod uwagę, że zyski zmniejszyły się, gdy G4S musiało zwiększyć liczbę pracowników i przeprowadzić odpowiednie szkolenia po wyemitowaniu programu BBC rodzą się bardzo poważne pytania dotyczące funkcjonowania Brook House w celu osiągania wyższych zysków bez posiadania odpowiednich systemów kadrowych, szkoleniowych i ochronnych” – komentował Cooper.

Posłanka potwierdziła, że ​​komisja będzie dalej zajmować się zarówno kwestią kontraktu G4S, jak i Home Office.

Brytyjskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uważa, że ​​umowa, która została przedłużona na dwa lata w sierpniu 2018 roku “nie spełnia swoich celów” i pracuje nad nowym kontraktem na zarządzanie Brook House od 2020 do 2028 roku. „Opierając się na znaczących postępach poczynionych już w IRC Brook House, kontynuujemy ścisłą współpracę z Home Office, aby dalej ulepszać świadczone przez nas usługi” – to z kolei komentarz Johna Whitwama, jednego z dyrektorów zarządzających G4S.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.