13 tysięcy za szczęście

Opublikowano: 27.11.2023 | Kategorie: Gospodarka, Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2664

Według raportu „Szczęście w pracy Polaków” przygotowanego przez agencję pracy Jobhouse i Great Digital współczynnik szczęścia w 2023 r. wyniósł 6,8 w 10-punktowej skali. Abyśmy czuli się szczęśliwi, musimy dobrze zarabiać.

Jak pisze portal pulshr.pl, ludzie spędzają sporą część swojego życia w pracy. W Polsce, jak wskazują dane Eurostatu, są to 43 godziny tygodniowo, czyli więcej niż standardowy etat. Dlatego też zadowolenie z pracy to czynnik, który znacząco wpływa na jakość życia. Tymczasem według raportu „Szczęście w pracy Polaków”, który został przygotowany przez agencję pracy Jobhouse i Great Digital, współczynnik szczęścia w 2023 roku jest nieco mniejszy niż rok temu, gdy wyniósł 6,9 w 10-puntowej skali. Obecnie wynosi on 6,8. Najwyższy był w 2021 roku, kiedy poziom szczęścia w pracy Polaków wyniósł aż 7,9 pkt.

Z raportu wynika, że pięć najważniejszych czynników, które decydują o szczęściu w pracy Polaków, pozostaje bez zmian od zeszłorocznej edycji.

Na pierwszym miejscu nadal znajduje się wynagrodzenie, które wskazało aż 91 proc. badanych – to nieco więcej niż w ubiegłym roku (89 proc.). Ile powinna zatem zdaniem badanych wynosić pensja pozytywnie wpływająca na poczucie szczęścia w pracy? Według danych z tegorocznego badania jest to kwota 13 200 zł netto. Respondenci wskazywali jednak, że obecnie ich średnia zarobków wynosi 9 700 zł netto. Te dwie kwoty dzieli zatem 4 500 zł. Raport wyraźnie wskazuje, że Polacy doceniają swoją pracę i chcą być za nią należycie wynagradzani.

Następnie respondenci podkreślili rolę takich aspektów, jak współpracownicy, na których można liczyć (81 proc.), przyjazna atmosfera pracy (80 proc.), relacje z przełożonym (75 proc.) oraz możliwości rozwoju, jakie oferuje praca (75 proc.).

Źródło: NowyObywatel.pl


Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. emigrant001 27.11.2023 13:40

  9700 netto daje łączny koszt pracodawcy 16 559,81:) Tyle zarabia średnio ankietowany ale aż 90% Polaków zarabia mniej od niego:) Tyle są warte pytania ile Polak w Polsce zarabia średnio:) Okazuje się, że zarabia 3679€. Ale się pozmieniało:)

 2. WeLeS 27.11.2023 14:05

  Spędzać można sen z powiek, a czas który mamy w swoim życiu my przeżywamy, przebywamy, jesteśmy. Spędzać- przeganiać, tak więc większość ludzi przegania swój czas w swoim życiu, afirmując to w tym przypadku “właściwymi” słowami i wyrazami, np. z nudy zabijam czas, a przecież w istocie to czas nas zabija. Reszta to tylko teatr, który nie pozwala zrozumieć należycie rzeczy ważnych.

 3. Stanlley 27.11.2023 14:17

  Ale społeczeństwo ma być biedne i przede wszystkim głupie – bo takimi się najlepiej rządzi! Nie liczcie że obce koncerny o nas zadbają, że ich sługusy w garniturach zawodowych polityków cokolwiek nam ulżą. Oni są ewentualnie od zapewniania ludziom teatrzyku. Póki zwykli ludzie nie pójdą do polityki i zwykli ludzie nie zagłosują na zwykłych ludzi to można sobie najwyżej pokręci palcem w bucie.

 4. emigrant001 27.11.2023 20:24

  Bardziej śmieszy wiarygodność agencji pracy o polskiej nazwie Jobhouse i Great Digital (pewnie z Warszawy) która zatrudnia korposzczury poziomu menadżerskiego (również z Warszawy) Pada jakaś suma, która ma zachęcić do zwiększonego wysiłku bardziej leniwą cześć społeczeństwa, która nie ma pojęcia co to jest szczęście:)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.