120 000 funtów za zgon po preparacie na COVID-19

Opublikowano: 23.06.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1298

Jest to pierwszy przypadek odszkodowania w związku ze śmiercią po szczepionce na COVID-19 w Wielkiej Brytanii. Mieszkanka Kumbrii dostała 120 000 funtów odszkodowania po tym, jak jej partner zmarł w wyniku negatywnego działania szczepionki AstraZeneca.

Kobieta, której partner zmarł po szczepionce AstraZeneca, jest pierwszą osobą, która otrzymała odszkodowanie z powodu śmierci wynikającej z negatywnego działania szczepionki w ramach Vaccine Damage Payment Scheme 1979.

Były narzeczony kobiety, 48-letni Zion z Alston w Kumbrii, zachorował osiem dni po otrzymaniu szczepionki i zmarł w maju 2021 roku. Vikki Spit wezwała karetkę pogotowia do Ziona, kiedy 13 maja zaczęły mu dokuczać uporczywe bóle głowy. Mimo pomocy medycznej, mężczyzna zmarł sześć dni później w Newcastle Royal Victoria Infirmary. Jego akt zgonu potwierdzał, że zmarł w wyniku powikłań po szczepieniu.

Przyznanie odszkodowania jego partnerce zajęło NHS Business Services Authority dużo czasu i pieniądze otrzymała dopiero 17 czerwca tego roku. Pani Spit zaapelowała do rządu o zwiększenie maksymalnej kwoty odszkodowania w ramach Vaccine Damage Payment Scheme 1979, gdyż obecna jej wysokość nie nadąża za inflacją. „Wciąż jestem załamana nagłą utratą mojego partnera, z którym byłam 21 lat, a oprócz tej emocjonalnej traumy stanęłam w obliczu problemów finansowych ze względu na zmniejszenie naszych finansów domowych. Po prostu nie ma odpowiedniej pomocy finansowej pochodzącej od rządu, aby wesprzeć tych, którzy stracili rodzinę przez szczepionkę” – powiedziała Vikki.

38-latka otrzymała 120 000 funtów odszkodowania, jednak mówi, że to za mało. Kobieta twierdzi, że popadła w długi po utracie zarobków Ziona i powinna otrzymać przynajmniej 180 000 funtów. Ponadto Brytyjka zwraca uwagę na fakt, że musiała zbyt długo czekać na odszkodowanie w ramach programu Vaccine Damage Payment Scheme 1979, a kwota nie odzwierciedla inflacji.

Odszkodowanie za szkody poszczepienne w ramach Vaccine Damage Payment Scheme 1979 jest dostępne dla każdego, kto stał się niepełnosprawny w wyniku szczepienia, o odszkodowanie mogą się również ubiegać osoby w imieniu bliskiego, który poniósł śmierć przez szczepionkę. Program oferuje jednorazowe, wolne od podatku sumy do 120 000 funtów.

Autorstwo: Paulina Markowska
Źródło: PolishExpress.co.uk

10

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Wojna INFO 23.06.2022 14:30

    Ale, że jak? Ktoś go zmusił do tego szczepienia?

    PS. Firmy ubezpieczeniowe z automatu odrzucają wnioski o wypłatę świadczeń z polisy na życie dla osób które podpisały oświadczenie, że dobrowolnie zgadzają się na szczepienie niesprawdzonym preparatem. Można się odwołać (do sądu) od decyzji ubezpieczyciela, ale wtedy to na odwołującym się spoczywa obowiązek udowodnienia, że zgon nie miał związku ze szczepieniem.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.