12 lat więzienia dla nerwowego pracodawcy

Opublikowano: 04.07.2015 | Kategorie: Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Jest wyrok w sprawie usiłowania zabójstwa budowlańca, który ośmielił się upomnieć o zaległą wypłatę. Pracodawca, który wywiózł go do lasu i kazał porąbać tasakiem, a potem zakopać w płytkim grobie, dostał 12 lat więzienia – radomski sąd nie podzielił oburzenia jego adwokata, który stawiane mu zarzuty nazwał „bezczelnymi pomówieniami”. Drugi z oprawców został skazany na 10 lat. Razem mają zapłacić swojej ofierze 150 tys. zł.

Ta historia z września 2013 zrobiła spore wrażenie nawet na najbardziej „prorynkowych” i życzliwych „przedsiębiorcom” mediach: kiedy 23-letni Dominik (na zdjęciu) pracujący na czarno w firmie budowlanej Szymona F., zdesperowany nieskutecznym upominaniem się o zaległe wynagrodzenie, zagroził właścicielowi przedsiębiorstwa kontrolą PIP, ten postanowił ukrócić podobną bezczelność raz na zawsze. Z pomocą bardziej zdyscyplinowanego (i, jak można się domyślać, regularniej opłacanego) pracownika, Mateusza R., któremu kazał przygotować tasak, Szymon F. wywiózł Dominika do lasu, gdzie dwaj oprawcy najpierw kazali mu kopać grób, a potem usiłowali chłopaka zarąbać i zakopać. Dominik po raz kolejny wykazał się niesubordynacją, albowiem nie tylko przeżył, ale doczołgał się do drogi, gdzie ktoś go zauważył i wezwał pomoc. Prokurator żądał dla obu sprawców 25 lat więzienia, oskarżyciel posiłkowy – 25 lat do szefa firmy i 12 lat dla pomocnika oraz pół miliona zadośćuczynienia.

Dość charakterystyczna a zdaje się tu różnica postaw między „pracodawcą” i pracownikiem – o ile Mateusz R. przyznał się do winy i przeprosił ofiarę, Szymon F. uważa się za niewinnego i nie kryje oburzenia procesem. Stwierdzenie, iż to on zaplanował i zlecił (nieudolne na szczęście) zabójstwo, jego adwokat określił mianem „bezczelnych pomówień”. Cieszy, iż sąd uwzględnił tę różnicę, wymierzając szefowi wyrok o dwa lata wyższy – choć można mieć wątpliwości czy nie jest to rozróżnienie zbyt subtelne. Wyrok jest nieprawomocny.

Autorstwo: AWŁ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , , , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
razowy40i4
Użytkownik
razowy40i4

Zupełnie nie rozumiem skąd tak surowy wyrok…
wszak napisano

Kto by pobił kijem swego niewolnika lub niewolnice , tak iżby zmarli pod jego ręką , winien być surowo ukarany .
a jeśliby pozostali przy życiu jeden czy dwa dni , to nie będzie podlegał karze , gdyż są jego własnością .
Księga wyjścia 20 – 21

realista
Użytkownik

nie, no… za próbę to nie, przesadziłeś… .. .

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Tylko żeby ten bandzior rzeczywiście przesiedział chociaż z 10 lat. A nie, że za dobre sprawowanie, zwolnienie warunkowe po np. 4 latach.

kapiszon007
Użytkownik
kapiszon007

jak się zawodnik dobrze postara to dostanie przepustkę i dokończy robotę…

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ