10 substancji, które zabijają komórki rakowe

Opublikowano: 04.01.2020 | Kategorie: Publicystyka, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1906

Niewiele chorób powoduje tyle strachu i cierpienia co nowotwory. To prawda, że zmiana stylu życia, regularne ćwiczenia, utrzymywanie odpowiedniej wagi, niepalenie papierosów, jedzenie odpowiednich pokarmów, unikanie leków, częste przebywanie na słońcu, przeprowadzanie naturalnych kuracji, zapobiegają rozwój komórek rakowych.

Jednak… pamiętamy o zapobieganiu najczęściej wtedy, gdy ktoś umiera, gdy sami wpadamy w sidła choroby. Dlatego chcemy przypomnieć substancje, które zapobiegają i zabijają komórki rakowe. Jeżeli osoba ma już rozwinięty nowotwór, przerzuty, to tylko kuracja u bardzo dobrego specjalisty ma szansę na sukces. Wtedy stosuje się wlewy z wysokich dawek askorbinianu sodu i innych substancji niszczących komórki rakowe. Polecamy świadomie, co jakiś czas, używać tych substancji, robić z nimi kuracje zapobiegające.

Słońce i witamina D

W czasopiśmie „Journal of Clinical Endocrinology & Metabolism” opublikowano 25 badań z udziałem ponad 17 000 pacjentów z rakiem. Wykazały one, że ​​osoby z kilkoma różnymi nowotworami, miały znacznie niższe wskaźniki śmiertelności, gdy miały optymalne poziomy witaminy D w surowicy. Osoby z najwyższym poziomem witaminy D miały o 52 procent mniejsze ryzyko śmierci na chłoniaka, o 45 procent mniejsze ryzyko śmierci z powodu raka jelita grubego i o 37 procent mniejsze ryzyko śmierci z powodu raka piersi.

Czosnek i cebula

Badanie opublikowane w „American Journal of Clinical Nutrition” wykazało, że osoby ze Szwajcarii i Włoch, które włączyły do ​​swojej diety dużo cebuli i czosnku, znacznie zmniejszyły ryzyko rozwoju komórek rakowych. Naukowcy ustalili, że im więcej osób spożywa cebulę i czosnek, tym mniejsze są szanse na raka.

Olej CBD

81-letni mężczyzna ze zdiagnozowanym rakiem płuc, postanowił unikać konwencjonalnych metod leczenia, takich jak chemioterapia i radioterapia, i zamiast tego, zaczął codziennie przyjmować olej konopny. Po zaledwie trzech miesiącach kuracji, zdjęcia rentgenowskie wykazały, że jego guz skurczył się aż o 50 procent.

Już teraz badania wykazały, że kanabidiol, element konopi indyjskich, atakuje nieprawidłowo działające sygnały komunikacyjne w komórkach rakowych. Uważa się, że skorygowanie tych sygnałów, spowoduje śmierć komórek rakowych zamiast replikacji.

Mniszek lekarski

Mniszek lekarski jest postrzegany przez wielu jako chwast. Badania wykazały, że ekstrakt z mniszka lekarskiego zabija komórki raka czerniaka, trzustki i jelita grubego. Rozpoczęto badanie kliniczne fazy 1 z udziałem ludzi i naukowcy mają nadzieję, że mniszek lekarski może okazać się potężną bronią przeciw rakowi.

Seler

Naukowcy z University of Missouri odkryli, że flawonoid w selerze zwany luteoliną, może zarówno zmniejszać tworzenie naczyń krwionośnych, które zasilają komórki rakowe, jak i zapobiegać przerzutom.

Czarna kawa

Według National Cancer Institute, regularne picie dobrej jakości, świeżo mielonej czarnej kawy, zmniejsza ryzyko raka prostaty u mężczyzn. Czarna kawa zawiera również substancje zmniejszające ryzyko wystąpienia różnych nowotworów, w tym: raka wątroby, jelita grubego, piersi, odbytnicy i odbytu.

Orzechy włoskie

Rak okrężnicy jest trzecim najczęściej występującym rakiem na świecie i zabija tysiące ludzi. Badanie opublikowane w czasopiśmie „Cancer Prevention Research” wykazało, że myszy karmione dietą wzbogaconą orzechami włoskimi, miały mniejszą częstość występowania raka jelita grubego. Naukowcy mają nadzieję, że próby na ludziach przyniosą podobne wyniki.

Rabarbar

Badanie opublikowane w czasopiśmie „Nature” wykazało, że pigment rabarbarowy znany jako parietina, zabija komórki rakowe. Gdy komórki białaczki były narażone na parietinę in vitro, połowa z nich zmarła w ciągu zaledwie 48 godzin.

Kurkumina

Kurkumina, część kurkumy, to potężna broń przeciwnowotworowa. Badania wykazały, że kurkumina zwalcza raka na wiele różnych sposobów, odwracając ponad pół tuzina procesów powodujących raka. Kurkumina jest tak silna, że ​​może zatrzymać wzrost guzów na każdym etapie ich rozwoju. Według Cancer Research UK, kurkumina najskuteczniej atakuje raka: żołądka, jelit, skóry i piersi.

Inne substancje

Dookoła nas znajduje się całe mnóstwo substancji, które hamują rozwój, niszczą komórki rakowe. Warto je jeść nie tylko przypadkowo, od czasz do czasu, ale świadomie przeprowadzać np. dziesięciodniowe kuracje. Raz z jedną substancją, innym razem z drugą…

Autorstwo: Tracey Watson
Źródło oryginalne: NaturalNews.com
Źródło polskie: MartaBrzoza.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 9, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Remigiusz
Użytkownik
Remigiusz

Nic o piołunie – który ma wyniki 99/100 …

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ