Żyrandol uratowany!

Opublikowano: 13.07.2020 | Kategorie: Polityka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 608

Tylko czy Kaczyński jest szczęśliwy?

Nie chcę pisać głupot typu „wygrał ale przegrał”, bo jednak wygrał. O pici kłak, ale wygrał. Może to być jednak pyrrusowe zwycięstwo, zwłaszcza w ciężkich czasach, które niewątpliwie nadchodzą.

Mimo, że namawiałem do głosowania na Trzaskowskiego, to ani przez chwilę nie miałem wątpliwości, że wygra Duda. Największym zaskoczeniem był dla mnie jednak wyjątkowo dobry, żeby nie powiedzieć, świetny wynik Trzaskowskiego. I nie jest to miłe zaskoczenie.

O ile wybór Trzaskowskiego miałby sens, bo mógłby być hamulcem dla dyktatorskich zapędów Kaczyńskiego, to przegrana tak nieznaczna nic nie daje i tylko niepotrzebnie wzmacnia PO. PO już szorowała brzuchem po dnie, a teraz ma niebywałą szansę odbić się od tego dna. To nie jest dobra wiadomość dla Polski.

O los PiS-u jestem spokojny. W ciągu najbliższych trzech lat wyłoży się, bo po prostu nie ma innej możliwości. Tylko po co PO będzie rosła w siłę? PO-PiS ma zniknąć!

Założę się, że Kaczyński nie jest wcale szczęśliwy z wyboru Dudy. Prezydent z PO, przeszkadzający Zjednoczonej Prawicy byłby doskonałym listkiem figowym dla nieudolnej polityki PiS-u. To wie nawet taki „genialny strateg” jak Kaczyński. Poza tym Duda będzie teraz wszystko mógł, a nic nie będzie musiał, trzeciej kadencji nie ma.

PiS z pewnością będzie dążył do całkowitego zawłaszczenia struktur państwa i jeśli im się to uda, to zrobią wielki prezent swoim następcom. Ten kto wygra następne wybory parlamentarne (a z pewnością nie będzie to PiS) dostanie w prezencie piękną bombonierkę.

PiS nie zrobił nic, żeby zmienić chory system władzy, dla nich „reformy” to zawłaszczanie czego się da. Przypomnę przykład, który kilka razy już przytaczałem.

Gdy w Rosji Jelcyna tzw. Atlantyści chcieli się okopać, żeby bezkarnie rozkradać Rosję, to doprowadzili do wielkiego ograniczenia władzy Dumy, przekazując praktycznie nieograniczone uprawnienia prezydentowi. Wychodzili bowiem z założenia, że prezydenta sami sobie wybiorą i będą nim mogli sterować, tak jak wiecznie pijanym Jelcynem. Sprawy potoczyły się inaczej i Putin dostał w efekcie całą władzę nie ruszając nawet palcem.

Kaczyński doprowadzi dokładnie do tego samego. Z tą jedynie różnicą, że Rosji przytrafił się mąż stanu a nam prawdopodobnie PO lub jakaś jego mutacja.

Pozycja Dudy będzie bardzo słaba, zwłaszcza na arenie międzynarodowej. W USA zanosi się na porażkę jego „przyjaciela” Trumpa, a o stosunkach z UE lepiej nie wspominać.

Jakby nie patrzeć to czekają nas ciekawe czasy.

Autorstwo: Jarosław Ruszkiewicz
Źródło: Niepodległy.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 8, średnia ocena: 2,75 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
MrMruczek
Użytkownik
MrMruczek

Polska nie jest samotną wyspą, a rząd PiS nie wyłoży się bardziej niż jakikolwiek rząd w UE. Kryzys spekulacyjnej bańki finansowej oraz postępujący proces wchodzenia współczesnej cywilizacji technicznej w fazę powszechnych niedoborów został strategicznie i sprytnie przykryty fałszywką w postaci pandemii COVID-19. Zabieg ten daje elitom jeszcze kilka lat prosperity przy zmniejszeniu kosztów pracy (tym samym zmniejszeniu siły nabywczej) możliwych do przeprowadzenia dzięki zmiękczeniu społeczeństw okolicznościami “niezależnymi” przecież od woli rządzących.
Zatem póki polska gospodarka będzie sobie lepiej radzić od gospodarek sąsiednich, póty rządy PiS nie będą zagrożone. Jednak kiedy pod koniec lat 20-tych na pierwszy plan wysuną się problemy związane ze zmianami klimatu jak niedobory wody i żywności, szkody wywołane klęskami żywiołowymi pozostawiane bez odszkodowań, załamanie systemu finansowego ubezpieczeń oraz wiele innych powiązanych procesów wpłynie na wzrost ogólnego niezadowolenia, to wówczas dopiero powstanie grunt, który umożliwi przejęcie władzy przez siły skrajne. Siły prawicowe, lewicowe, nacjonaliści lub jeszcze inne warianty władzy, których kształtu przewidzenie dziś jest absolutnie niemożliwe, mogą przejąć władzę, ale wówczas Świat w niczym nie będzie już przypominał tego znanego nam obecnie.

Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Ja wam powiem tak te 3 zabory polski spowodowane byly glupota obywateli i kontynuacja jest obecnie gdzie mamy niemieckiego nadzorce trzaskowskiego ktory moze liczyc ma 50% glosow , gdzie jego PO nic nie zrobilo przez 8 lat rzadow tylko rozkradanie nawet ofe i nie ma czasu na reformy juz tam pal licho jego powiazania z sarosem i edukacje seksualna dla 4 latkow ale on w tej wawie to tez nic nie zrobil obiecuja a pozniej takie rzady jak by ich nie bylo i poparcie dalej jest brawo.
Wygrany duda namiestnik izraela tez brawo nastepne 50% skoki i inne spolki skarbu , ale przybajmiej cos robia rozliczaja ich z obietnic wyborczych a PO chalastra co spelnili z tego co obiecali jak cwaniacy obiecywac moga tylko sprawiedliwosc, rzady prawa, na kleczkach przed bruksela wiec relacje dobre, lepsza pogode i ze pis odsuna i co beda robic znowu 8 lat rzadow kradziezy wyprzedawania szkol tu sie klania reforma szkolnictwa trzaskowskiego ktora polega na wcisnieciu gimnazjow do podstawowek i sprzedarzy gimnazjow to trzeba miec leb.

Piron
Użytkownik
Piron

MeMruczek, masz doskonałą ocenę obecnej sytuacji :), co do przyszłości mam odmienne zdanie, myślę że zmiany rzeczywistości są obecnie na tyle dynamiczne, aby mogły w każdej chwili przewrócić wszystko do góry nogami. Pozdrawiam :)