Żyjemy od pierwszego do pierwszego

Opublikowano: 14.05.2015 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 208

Jak wynika z badań Millward Brown ponad 90 proc. podstawowych i najczęstszych wydatków Polacy i Polki pokrywają z comiesięcznej pensji.

Takie wydatki jak naprawa samochodu czy zakup sprzętu domowego pokrywają z oszczędności – o ile oczywiście je mają. Uzupełnieniem badań Millward Brown mogą być opracowania Głównego Urzędu Statystycznego, z których wynika, że połowy Polek i Polaków nie stać na sfinansowanie niespodziewanego wydatku w wysokości 1 tys. zł. 13 proc. ankietowanych przyznało, że ich wydatki przewyższają zarobki.

Według sondażowni tylko 17 proc. badanych ocenia swoją sytuację materialną pozytywnie – nie mają zaległości w płatnościach i udaje im się gromadzić oszczędności.

Najczęstsze koszty ponoszone przez Polaków i Polki to wydatki na podstawowe potrzeby, czyli jedzenie czy ubrania. Na drugim miejscu znalazły się podstawowe wydatki związane z domem – czynsz, opłaty za ogrzewanie, prąd, wodę oraz gaz. Na trzecim rachunki za telefon, telewizję czy internet.

Widać efekty długoterminowej polityki kolejnych rządów. 80 proc. Polek i Polaków otrzymuje co miesiąc pensję mniejszą niż średnia krajowa, rekordowa liczba pracuje za pensję minimalną, milion Polek i Polaków pracuje na dwóch etatach. Jednocześnie jesteśmy w czołówce UE jeśli chodzi o czas spędzony w pracy.

Autorstwo: MZ
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
adambiernacki
Użytkownik
adambiernacki

Myślę, że bankstersko-koncernowa mafia z pomocą najemnych złodziei zwanych rządami wkrótce definitywnie zakończy przynajmniej cywilizację europejską. A wszystko to dzięki naszej bierności.

Kaczor3333
Użytkownik
Kaczor3333

Co na to Bredzisław? “Wziąć kredyt, zmienić pracę”

Szwęda
Użytkownik
Szwęda

Żadne wybory! Żadna demokracja! Tylko krwawa rewolucja i obalenie i ukaranie sprzedawców Polski może przywrócić niepodległość Rzeczpospolitej!