Żydzi stają w obronie LGBT

Opublikowano: 17.06.2020 | Kategorie: Polityka, Seks i płeć, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 578

„My Żydzi – ocaleli z Holokaustu i ich potomkowie – nie chcemy i nie możemy być obojętni wobec słów dehumanizujących osoby LGBT” – pisze warszawska Gmina Wyznaniowa Żydowska w swoim oświadczeniu zamieszczonym na „Facebooku”.

Ostatnio temat LGBT znowu powrócił na łamy mediów za sprawą m.in. wypowiedzi prezydenta Andrzeja Dudy. Przypomnijmy, Duda podczas wystąpienia w Brzegu, związanego z kampanią prezydencką, poruszył temat szkodliwości „ideologii LGBT”, mówiąc, że jest ona gorsza niż komunistyczna. Padły takie frazy jak „neobolszewizm”, „to nie ludzie, a ideologia”, „jeszcze groźniejsza dla człowieka” etc. Wypowiedzi prezydenta odbiły się szerokim echem w mediach na całym świecie, Duda później tłumaczył, że jego słowa zostały wyrwane z kontekstu, wchodząc w polemikę z największymi zagranicznymi tytułami. Oliwy do ognia dolał poseł PiS Przemysław Czarnek, który powiedział w telewizji, że „ci ludzie nie są równi ludziom normalnym”, mając na myśli przedstawicieli LGBT, których miał na przyniesionym do studia zdjęciu. I tak temat LGBT zaczął być znów komentowany przez polityków, dziennikarzy i społeczeństwo, w telewizji, radiu, internecie, dodając pikanterii w debacie publicznej tuż przed wyborami.

Głos w sprawie wypowiedzi polityków na temat LGBT zajęła też społeczność żydowska, stając w obronie mniejszości. W oświadczeniu zaznaczono, że podobne komentarze dehumanizują osoby LGBT i są niczym innym jak „próbami wywołania wrogości i nienawiści” wobec nich. „Wypowiedzi i działania przedstawicieli najwyższych władz Rzeczpospolitej Polskiej wzbudzają przerażenie, bo dowodzą, jak niewiele nauczyli się z historii i horroru II wojny światowej” – podkreślono w oświadczeniu.

Gmina Żydowska widzi w dzisiejszej sytuacji niepokojący sygnał, analogię do wydarzeń sprzed wojny. „Wiemy, że odbieranie godności i człowieczeństwa jednej grupie społecznej, a także wywoływanie nieuprawnionego lęku przed nią wśród reszty społeczeństwa, nieuchronnie prowadzą do tragedii i pogromów” – zaznaczono.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. majkel 17.06.2020 13:24

    Oni zawsze stoją po niewłaściwej stronie, a potem żałują

  2. Stanlley 17.06.2020 15:53

    Tu nie chodzi o to czy LGBT jest złe czy nie – a niech ci ludzie sobie normalnie chodzą, nawet niech te parady urządzają.

    Tu chodzi o odwracanie uwagi od rzeczy istotnych. Te gnoje nie chcą mówić o gospodarce, o przewałach które robią – wolą to zamieść pod dywan właśnie takim LGBT!

    A eskimosi pomagają bo dbają o władzę która ich hołubi, zresztą sami w są jej elementem

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.