Żydzi prześladują polonijną gazetę z Kanady za „antysemityzm”

Opublikowano: 23.06.2023 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1978

Żydowska organizacja B’nai Brith prowadzi śledztwo w sprawie polonijnego tygodnika „Goniec” z Kanady i ponownie „wykryła” w jej publikacjach rzekomy antysemityzm. Tym razem w postaci tekstu Stanisława Michalkiewicza. Poniżej przedstawiamy komunikat prasowy B’nai Brith przetłumaczony na język polski.

B’nai Brith Canada prowadzi dochodzenie w sprawie polskojęzycznej gazety „Goniec”, wydawanej w prowincji Ontario. Jak dotąd śledztwo ujawniło schemat rozpowszechniania antysemickich i nienawistnych treści skierowanych przeciwko Żydom i innym syjonistom.

Brudna historia „Gońca” pełna jest nikczemnych oskarżeń pod adresem narodu żydowskiego i państwa Izrael. Regularnie angażuje się w zniekształcanie Holokaustu, używając języka takiego jak „Przedsiębiorstwo Holokaustu”, aby opisać próby grup żydowskich w celu zapewnienia lepszej edukacji i świadomości Holokaustu. „Goniec” już wcześniej wzywał swoich czytelników do „postawienia się Żydom” w odpowiedzi na sfabrykowane próby zniszczenia Polski przez Żydów, co jest często powtarzanym antysemickim tropem w kraju.

Gazeta, wydawana przez polskiego Kanadyjczyka Andrzeja Kumora, oskarżyła Żydów o szpiegowanie obywateli USA i posiadanie „terroryzmu we krwi”. Te bezpodstawne i rasistowskie oskarżenia zostały ujawnione przez B’nai Brith w skardze do policji regionu Peel, która doprowadziła do aresztowania Kumora w czerwcu 2020 r. Kumor został natychmiast zwolniony i ostrzeżony przez policję, że dalsze propagowanie nienawiści do Żydów może doprowadzić do postawienia zarzutów karnych. Artykuły cytowane przez B’nai Brith w naszej skardze zostały usunięte ze strony „Gońca”.

Pomimo ostrzeżenia policji „Goniec” opublikował w marcu tego roku dwa artykuły promujące teorie spiskowe, które sugerują, że Polska jest kontrolowana przez siły żydowskie zaangażowane w „kampanię besztania” w ramach „żydowskiego przemysłu holokaustu”. 17 marca powtarza oskarżenie, że Żydzi spiskują przeciwko Polsce w celu „pozbawienia narodu polskiego” i „doprowadzenia go do stanu całkowitej bezbronności”.

„Publikacja tych artykułów pokazuje, że Kumor nie przejmuje się nienawistnym atakiem na społeczność żydowską w Kanadzie” – powiedział Michael Mostyn, dyrektor generalny B’nai Brith Canada. „Aresztowanie i ostrzeżenie policji przed dalszym propagowaniem nienawiści nie odstraszyło Kumora od tego zachowania”.

Po tym, jak komunikat B’nai Brith dotyczący „Gońca” trafił na pierwszą stronę „National Post” w 2020 r., Kanadyjska Narodowa Rada ds. Prasy i Mediów Etnicznych zakazała rozpowszechniania go w swojej sieci dystrybucyjnej. „Podczas gdy B’nai Brith pochwala te działania mające na celu zwalczanie nienawiści i eliminację antysemityzmu z kanadyjskich mediów” – powiedział Mostyn – „uporczywe publikowanie przez tę gazetę zjadliwej retoryki pokazuje, że organy ścigania, rządy federalny i prowincyjny oraz szerokie społeczeństwo obywatelskie mają jeszcze wiele do zrobienia.

Tłumaczenie: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. akami 23.06.2023 13:31

    Pies tym szydowskim knurom mordy lizał. Jak to w świecie zwierząt. Gdyby uwolnić świat od tego chazarskiego genu, który jest zaraźliwy to żylibyśmy w świecie cywilizacji życia, prawdy i wolnosci. Ale niestety jest ten pierwiastek, ten odsetek genetycznie wadliwych chazarów i sympatyzujących z nimi interesaaami szydów i ten świat jest nie do zniesienia. Trudno zyje się ludzim, którzy reprezentują dużo wyższy od chazarów i szydów poziom rozwoju mentalnego, intelektualnego i przede wszystkim duchowego. Prosty przykład. Polak Słowianin ukrywał szyda ryzykując życiem. A nawet sami szydy piszą, że scenariusz odwrotny byłby niemożliwy. I tak, realny przykład z okupacji.Niemiecki oficer podaje karabin Polakowi z rozkazem zastrzelenia szyda.Polak odmawia.Niemiec podaje karabin szydowi i każe zabić Polaka.Szyd strzela od razu i zabija Polaka, który go ukrywał przed Niemcami. I finał oczywisty. Niemiecki oficer z pogardą strzela do szyda z odpowiednim komentarzem. Oto ta subtelna różnica w rozwoju duchowym pomiędzy odrębnymi rasami… I zeby nie było, to była prawdziwa historia, opisana w ksiązce, która jest w mojej domowej bibliotece.

  2. JedynaDroga 23.06.2023 17:35

    Nasienie węża, geny psychopatów.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.