Żydzi cieszą się ze zwycięstwa Orbána

Opublikowano: 14.04.2018 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 735

Europejskie Stowarzyszenie Żydowskie przesłało węgierskiemu premierowi Viktorowi Orbánowi życzenia z okazji kolejnego zwycięstwa w węgierskich wyborach parlamentarnych, nazywając go jednym z najważniejszych obrońców Izraela w świecie. Jedna z najważniejszych żydowskich organizacji lobbystycznych podkreśliła przy tym, że lider Fideszu może liczyć na jej wsparcie także w przyszłości, o ile będzie on respektował prawa Żydów na Węgrzech.

Rabin Menachem Margolin, przewodniczący Europejskiego Stowarzyszenia Żydowskiego (EJA), w liście gratulacyjnym skierowanym do Orbána zauważył, iż węgierski premier należy do „najpoważniejszych obrońców Izraela na świecie”, dlatego też wsparł uznanie Jerozolimy za izraelską stolicę, tym samym przeciwstawiając się „powszechnym w Unii Europejskiej prądom” niechętnym polityce prowadzonej przez państwo syjonistyczne.

Szef organizacji podkreślił, że więź łącząca europejskich Żydów i państwo Izrael jest nierozerwalna, stąd też poparcie lidera Fideszu dla państwa żydowskiego znaczy bardzo wiele dla żydowskiej społeczności. Jednocześnie stowarzyszenie zapowiedziało dalsze wsparcie dla Orbána, jeśli ten będzie nadal wspierał Izrael oraz bronił i przestrzegał praw Żydów mieszkających na Węgrzech, przypominając o składanych w poprzedniej kadencji obietnicach węgierskiego premiera.

„Europa stoi na rozdrożu. Tak długo, jak będzie Pan pokazywał właściwą drogę, jeśli chodzi o obronę i przestrzeganie praw żydowskich, a także o wspieranie państwa Izrael, będzie Pan nadal cieszył się naszym wsparciem „- czytamy w zakończeniu listu.

EJA jest organizacją lobbingową, założoną w 2014 roku i skupiającą stowarzyszenia reprezentujące interesy żydowskiej społeczności ze wszystkich części Europy. Głównym celem stowarzyszenia jest przy tym wzmocnienie żydowskiej tożsamości w Europie, obrona interesów tej społeczności, a także dbanie o wizerunek Izraela na naszym kontynencie.

Na podstawie: Ejassociation.eu, DailyNewsHungary.com
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.