Żydowscy koloniści znowu straszą pogromami

Opublikowano: 27.02.2020 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 996

Od kilku miesięcy nasilają się na palestyńskich terytoriach okupowanych przez Izrael nocne akcje żydowskich ekstremistów z nielegalnych kolonii. Polega to na pokrywaniu murów palestyńskich wsi lub miast skrajnie wrogimi, rasistowskimi napisami i niszczeniu samochodów, co zwykle jest wstępem do późniejszych akcji siłowych. Minionej nocy celem kolonistów stała się wieś Chaled Abeja na północy okupowanego Zachodniego Brzegu Jordanu.

Bilbord w Tel-Awiwie – palestyńscy przywódcy przedstawieni jako osoby do likwidacji

Wieś otoczona żydowskimi koloniami przeżyła już wiele różnych zachęt do „wyprowadzki”, ale ta była nowa: niemal wszystkie domostwa zostały pokryte poniżającymi napisami, których nie warto cytować. Jeden, stosunkowo neutralny, się powtarzał: „Tu będzie wojna!”. Wandale zniszczyli 14 pojazdów. Izraelska policja okupacyjna ma wszcząć śledztwo, lecz rzadko udaje się jej wykryć sprawców w tego rodzaju wypadkach.

W lutym, przed wyborami parlamentarnymi w Izraelu, ten rodzaj działań mnoży się tymczasem zarówno na terytoriach okupowanych, jak i w Izraelu, przeciw jego palestyńskiej mniejszości. Palenie samochodów lub przecinanie opon, rasistowskie napisy na meczetach i domach są prawdopodobnie dziełem tych żydowskich kolonistów, którzy są przeciwni tzw. dealowi stulecia, według którego Palestyńczycy mieliby mieć kiedyś rodzaj podległego państewka na części Zachodniego Brzegu.

Radykalni koloniści domagają się „wielkiego transferu”, proponowanego przez izraelskich ultranacjonalistów, tzn. wygnania wszystkich Palestyńczyków z Palestyny. Z wpisów na izraelskich portalach społecznościowych wynika, że ekstremiści cieszą się dużym poparciem Izraelczyków. Akcje jak w Chaled Abeja nazywa się tam „ceną do zapłacenia”. Generalnie chodzi w nich o stadne agresje fizyczne i akty wandalizmu przeciw Palestyńczykom i miejscom kultu miejscowych muzułmanów i chrześcijan.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 4, średnia ocena: 2,50 (max 5)
Loading...

TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kopydlok
Użytkownik
kopydlok

Brak reakcji ze strony społeczności międzynarodowej jest zachętą do dalszej brutalizacji tych pe jsatych dzikusów.

edek
Użytkownik
edek

“Cud wśród narodów świata” (określenie J. Kaczyński) pokazuje swoje prawdziwe oblicze.

Dandi1981
Użytkownik
Dandi1981

Otworzcie te slepe oczeta izrel powstal na okupowanym terytorium brytani po 2 wojnie swiatowej to stanom zalezalo zeby miec tam w tym regionie wplywy temu ich dozbrajali i dali im atom.
Wiec to co tam sie dzieje to namiestnictwo usa.
A pozniej to ruskie te zle, a tu kazdy sobie rzepke skrobie.