Żyd malował swastyki i napisy antysemickie

Opublikowano: 18.01.2012 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 921

Mieszkaniec Manhattanu, 56-letni David Haddad został aresztowany i oskarżony o dokonywanie antysemickich pogróżek telefonicznych, pod adresem swojej matki oraz innych starszych kobiet, jak również o malowanie antysemickich symboli w dzielnicy Brooklyn, w rejonie zamieszkałym przez ortodoksyjnych Żydów.

Informację na ten temat zamieścił nowojorski dziennik “New York Post”, który dowiedział się, że zarzuty dotyczą m.in. wykrzykiwania przez telefon, w czasie połączenia wykonanego anonimowo do swojej matki: “Wszyscy Żydzi powinni umrzeć i pójdą do piekła”.

Podczas innych połączeń telefonicznych, m.in. w dniu 11 stycznia br. do 87-letniej kobiety oraz następnego dnia do 78-letniej kobiety, używał “jadowitych epitetów” pod adresem Żydów.

David Haddad, który jest Żydem, lecz – jak stwierdza prasa – “niepraktykującym”, jest również podejrzany o malowanie w dniu 10 stycznia 2012 r. “symboli nienawiści” na pięciu drzwiach budynku apartamentowego w dzielnicy Hell’s Kitchen.

Jest on również podejrzany jako sprawca malowania swastyk w brooklińskiej dzielnicy Midwood. Podczas ukazania się w tym rejonie symboli nazistowskich i napisów “Śmierć Żydom!”, Haddad mieszkał u swojej matki, dokładnie w rejonie gdzie przebywał.

Policja zatrzymała podejrzanego w biurze, gdzie pracował jako zarządca budynków. Po aresztowaniu, podejrzany odmówił składania jakichkolwiek zeznań i natychmiast skontaktował się ze swoim prawnikiem.

Podejrzany prowadził w miejscowości Linden (stan New Jersey) rodzinny biznes importu-eksportu skarpet i majtek, lecz interes zbankrutował. Podjęcie kryminalnej działalności przez podejrzanego niektórzy próbują tłumaczyć jego dziwnym zachowaniem się po niepowodzeniach biznesowych.

Opracowanie: Bibula Information Service
Na podstawie: New York Post
Źródło: Bibuła


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

14 komentarzy

 1. Jefferson 18.01.2012 09:39

  Eee tam… Chodziło prędzej o nakręcanie zagrożenia wobec Żydów. W Stanach chyba nikt już ich dawno nie atakował, więc trzeba jakiegoś pretekstu, by znów postawić się w roli ofiary i kto wie, może wystąpić o kolejne roszczenia i przywileje…

 2. papillon 18.01.2012 09:49

  Od dawna wiadomo, że największymi antysemitami są semici. To syjonizmu rodziły się najbardziej podłe i bandyckie idei, wszelakiej maści nacjonalizmy, komunizmy, liberalizmy. To syjonista traktuje wszystkich pozostałych za podludzi i zwierzęta.

 3. dinozaur 18.01.2012 09:58

  Nie jestem fanem teorii spiskowych, ale zachowanie Żydów, zbrojenie się , grabież Palestyny, mącenie spokoju międzynarodowego,i wiele innych ataków agresji, i to co ładnie ujął powyżej papillon ośmielają mnie utrzymywać w przeknaniu, że wojny światowe to ich sprawka. Jeszcze biorąc pod uwagę układy ekonomiczne i powiązania firm , które do dzisiaj przetrwały.

 4. adambiernacki 18.01.2012 10:27

  W końcu są twórcami marksizmu i jego odmiany faszyzmu.

 5. von und zu 18.01.2012 11:42

  Anti-Defamation League musi mieć co robić, chodzi o miliony i ciepłe posadki. O co idzie można zobaczyć tu, w dokumencie nakręconym przez Yoawa Szamira z Izraela:
  http://www.youtube.com/watch?v=qEQw6wFAAlM&feature

 6. firestarter 18.01.2012 12:02

  Jak twierdzi brazylijski filozof Mário Sérgio Cortella, „heksagram zawsze był dla wielu ludów symbolem ochrony, przedstawiając jedność Nieba z Ziemią”.

  Tymczasem nazwa „Gwiazda Dawida” pochodzi z hebrajskiego „Magen Davi”, co dosłownie oznacza „Tarcza Dawida”. Według żydowskiej tradycji, żołnierze króla Dawida nosili na swoich tarczach heksagram, aby w ten sposób zapewnić sobie Bożą ochronę.

  Dopiero znacznie później, już w XVII wieku, Gwiazda Dawida została oficjalnie uznana za własny symbol przez wspólnotę żydowską z Pragi. Dwa wieki później, w 1897 r. stała się ona znakiem Światowej Organizacji Syjonistycznej. Od tej pory Gwiazda Dawida pełni w judaizmie taką rolę, jaką krzyż w chrześcijaństwie. To dlatego Gwiazda Dawida znajduje się nie tylko w synagogach i na żydowskich nagrobkach, ale również na państwowej fladze Izraela.

  W XX wieku symbol ten nabrał tragicznej wymowy, kiedy to naziści zmusili Żydów do noszenia na ramieniu żółtej „Gwiazdy Dawida” – znaku napiętnowania i oddzielenia poromków Izraela od reszty ludzkości. W ten sposób hitlerowcy uczynili z heksagramu narzędzie zbrodniczej polityki.

  za http://www.ekumenizm.pl

  PS. Zwłaszcza trzeci akapit nadaje sensu temu całemu pierdolnikowi…

  PS2. Nie nastawiajmy się źle do żydów, to jest bez sensu. Człowiek zanim stanie się nieludzki przechodzi odpowiednią indoktrynację, a do tego wcale nie trzeba przynależeć do konkretnej rasy, narodowości czy wyznania… Młode żydowskie głowy mają prane mózgi, tak jak my, tylko na inną modłę 😉

  Pokój Bracia i Siostry! Je..ć podziały!! O tak!

 7. janpol 18.01.2012 13:39

  Widzę, że miałem rację, że wśród czytelników WM niestety nie brakuje durniów, lub co gorsza stalinowskich propagandzistów i dla tego musimy zachować ostrożność i zdrowy rozsądek przy czytaniu również dyskusji pod artykułami.

  Dla porządku i przypomnienia:
  -głównymi twórcami doktryny liberalnej (pomijając rożnych starożytnych i średniowiecznych myślicieli, których poglądy można by było uznać za liberalne, ale nie miały one bezpośredniego wpływu na nowożytny liberalizm) byli: Locke, Monteskiusz, Pain, Mill itd. Żaden z nich nie był Żydem. Friedman był natomiast LIBERTARIANINEM nie liberałem!!!
  -faszyzm miał taka kolejność (raczej, wydaje mi się to właściwa kolejność i źródła inspiracji): encyklika Rerum Novarum, Leon XII (1892), konstytucja Regencji Carnaro, d’Annunzio (1920), La dottrine del fascismo Mussolini/Gentile. Żaden z nich nie był Żydem.
  -socjalizm/komunizm miał wiele źródeł ale “najostatniejsze” to prace Marksa, który pochodził ze zbiedniałej rodziny żydowskiej, która przeszła na luteranizm i który był w zasadzie utrzymywany przez syna niemieckiego przemysłowca Engelsa i pod koniec życia skołowany przez chyba głównego twórcę ideologi rewolucyjnego komunizmu Lenina, którego żydowskie pochodzenie jest mocno wątpliwe (ma raczej pochodzenie internacjonalistyczne)i było ukrywane przez Stalina, głównego autora antysemickich i rasistowskich hec w sowietach. Natomiast niewątpliwie żydowskie pochodzenia mają główni twórcy socjaldemokracji: Bernstein i Lassalle.

 8. fm 18.01.2012 14:33

  “…To dlatego Gwiazda Dawida znajduje się nie tylko w synagogach i na żydowskich nagrobkach, ale również na państwowej fladze Izraela….” – oraz w sejmie Polski.

  @janpol – tu nie potrzeba tłumaczyć nam, durniom, że faktami się manipuluje w dzisiejszym świecie, a informacje można potwierdzać na końcu świata i nikt ich nie zweryfikuje. Matematycznie niemożliwe jest zbadanie dużej porcji informacji, przez jednego czytelnika w istotnym czasie dzisiejszych realiów. Każdy zatem widzi inną prawdę. ktoś widzi więcej, ktoś mniej i każdy z nas w większości czasu widzi zupełnie co innego. Inne prawdy znamy i różne publikacje czytamy. Dlaczego mam Ci wierzyć? bo nie przeczytałem tych pracy co Ty, czy dlatego, że “masz rację” 😀

  “.. raczej, wydaje mi się to właściwa kolejność i źródła inspiracji..”
  “..przez chyba głównego twórcę..”
  “..jest mocno wątpliwe..”

  Nazywasz ludzi głąbami i używasz powyższych zwrotów..

  “Po ich owocach poznacie ich” – zatem uważność naszą na owoc kierujemy – prac ich.. i doświadczając świadomości owoc zgniły widzimy.. w całości..

  Zaznaczyć wypada, że “źle wychowane głupole” – to nie “złe głupole” – to owoc prac rodzica, dorosłego, mądrego 😛 – źle wychowane – przez kogo?
  Zawsze starsi prowadzą młodszych i dają przykład, wskazówki w życiu.

  Co do faszyzmu. Co za różnica jak powstawał, skoro widzę go na każdym kroku w każdej postaci? W mediach, w życiu, w sądach, w całym systemie.

  Antysemityzm – jest źle sprecyzowany. Nie obejmuje tylko żydów.
  Ja rzekłbym: antysyjonizm. Kultura, rasa – nie ma tu nic do rzeczy.
  To będzie związane chyba z tym dokumentem – wystarczy obejrzeć parę pierwszych minut:
  http://www.youtube.com/watch?v=CJjTC46TZS0&feature=player_embedded

 9. maleczka 18.01.2012 18:31

  (Naruszenie regulaminu punkt 6. Dobra rada: wyłącz Caps Lock.)

 10. fm 18.01.2012 19:39
 11. Roots Chant Rising 18.01.2012 22:50

  von und zu konkretny dokument 😉 Najlepsza była wypowiedź speca od propagandy jakoby Wenezuela była jednym z dwóch państw na świecie, wspierających antysemityzm…pierwsze to Irak – 35 minuta 🙂
  Czy autor dokumentu jeszcze żyje ? XD

 12. janpol 19.01.2012 00:57

  @fm: nie głąbami, bo to określenie ma często żartobliwe i łagodne znaczenie, tylko durniami, bo bardziej tu pasuje. Cytowane określenia stosuje, oczywiście asekurując się bo pisałem ten post szybko i z pamięci i nie mam ambicji aby był rozstrzygającym źródłem informacji (tak jak np. NA PEWNO nie jest takim źródłem hasło “faszyzm” z wiki, pisane RACZEJ przez stalinowskich propagandzistów niż przez fachowców, historyków idei).

  BARDZO i tym razem NA PEWNO popieram natomiast myśl aby poznawać ludzi i rzeczywistość PO OWOCACH nie po tym co mówią lub za kogo chcą uchodzić.

  Antysemityzm to zło BEZWZGLĘDNE, syjonizm niekoniecznie (zależy jaki bo syjoniści byli różni od takich co uważali, że Żydzi powinni mieć w końcu jakieś swoje państwo, co było zgodne z ówcześnie panującymi poglądami, że każdy Naród powinien mieć swoje Państwo, kończąc na tych co uważali, ze Żyd=nadczłowiek co oczywiście jest przejawem rasizmu właśnie i należy z tym walczyć bezwzględnie).

  Na koniec radzę, w ramach dokształtu i uzupełnienia wiedzy (szkoda, ze wzorem innych krajów i nacji nie robi się takich wycieczek OBOWIĄZKOWO dla młodzieży) zrobić sobie wycieczkę np. na Cmentarz Polski na Monte Casino i obejrzeć sobie nagrobki też z Gwiazdami Dawida i półksiężycami i pomyśleć co to MOŻE oznaczać?

 13. janpol 19.01.2012 01:00

  znowu ten pośpiech 🙂 oczywiście w powyższym poście chodziło mi o antysyjonizm, który może być uzasadniony.

 14. fm 19.01.2012 01:19

  Hm.. durniów, głąbów 🙂
  Przydałaby się chociaż jednorazowa możliwość re-edycji posta.
  No no z tym syjonizmem 🙂
  Ja osobiście uważam: rób cokolwiek chcesz, jeśli nie krzywdzisz innych.
  Nadludzi nie ma. Na szczęście.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.