Zwycięska piosenka Izraela z Eurowizji to plagiat!

Opublikowano: 05.07.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1388

Firma muzyczna Universal Music oskarżyła zwyciężczynię konkursu piosenki Eurowizja-2018 Nettę Barzilai o plagiat, pisze „Walla”.

Przedstawiciele organizacji wysłali list ostrzegawczy do autorów piosenki „Toy” Dorona Medalie i Stava Begera. Zauważono, że kompozycja wykonywana przez Barzilai jest plagiatem kompozycji „Seven Nation Army” grupy The White Stripes.

Pismo podkreśla, że takie oskarżenie zagraża przeprowadzeniu Eurowizji-2019 w Izraelu. Zgodnie z zasadami konkursu wszystkie utwory muszą być oryginalne, a w przypadku plagiatu zwycięzca zostaje zdyskwalifikowany.

Niemniej jednak większość zapytanych przez Walla prawników uważa, że strony dojdą do kompromisu, a Universal zacznie otrzymywać część zysków z piosenki.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

13 komentarzy

 1. rumcajs 05.07.2018 10:05

  “dogadanie sie”, może tyczyć tylko kwestii finansowych, i nie zmywa odium plagiatu. Piosenka powinna byc zdyskwalifikowana, . Oczywistym jest że żydzi gotowi sa zastraszyc bonbardowabniami tych którzy osmiela sie postapic zgodnie z regulaminem, wszak sa narodem “wypranym”

 2. realista 05.07.2018 10:46

  nie zauważyłem podobieństwa. są setki i tysiące podobnych piosenek… .. .
  https://www.youtube.com/watch?v=5pidokakU4I

 3. Anonymous-X 05.07.2018 11:18

  @rumcajs

  ” Oczywistym jest że żydzi gotowi sa zastraszyc bonbardowabniami tych którzy osmiela sie postapic zgodnie z regulaminem”

  Izrael będzie bombardować, każde państwo które uzna ze ta głupia piosenka to plagiat 🙂

 4. robcioRR 05.07.2018 11:30

  Zacznijmy od tego- odkad Izrael jest panstwem Europejskim ze bierze wogule udzialw tym cyrku zwanym EUROWIZJA?? 🙂

 5. rumcajs 05.07.2018 11:50

  Dla ludzi słuchajacych discopolo, i sieczki śpiewanej na eurowizji, nic nie jest plagiatem niczego, bo wszystko jest w sumie takie same. Dla mnie jest to ewidentny plagiat. Także zanim napisze sie cos o plagiatach, proponuje zapoznac sie z ta tematyka, bo nie znając jej, i pisząc swoje “opinie” wystawia sie na smieszność. Tak samo twierdził, że nie jest to plagiat, ulubieniec wielu polskich i nie tylko, wielbicieli smieci muzycznych, lider ich troje, kradnąc tekst więźnia. Przegrał w sadzie wypłacił sowite odszkdowanie, a dziś tonie w długach
  Anonymous…masz racje zastrasza nie tylko ludzi, ale i państwa bombami, jak hekatomba europy, według ich planu zemsty z “za grobu”.
  “raciborr”
  są państwem “europejskim” z tej racji, że ponad połowa tzw “elyt” w europie to żydzi, skrywajacy sie pod róznymi, nieżydowskimi nazwiskami..

 6. realista 05.07.2018 11:55

  do mnie piszesz? disco polo? :DDD… .. .

 7. rumcajs 05.07.2018 12:04

  Poziom “artystyczny” piosenek naszego “disco–polo” jest taki sam jak ta piosenka tej zydówki. U nas, aby zaznaczyć, że ta radosna tfurczość, jen nasza, sielska, dodano oznaczenie narodowoąści tego chłamu…”polo”.
  Zatem każdy kto słucha smieci, nawet w zydowskim wykonaniu, jest takim samym “koneserem”, jak polacy zachwyceni wypocinami “akcentu, itd… zatem sam sobie daj odpowiedź…

 8. realista 05.07.2018 12:24

  zatem do twojej wiadomości – nie słucham disco polo, nie słucham “takich” piosenek (tą włączyłem drugi raz w życiu), a eurowizji nawet nie widziałem (chyba nigdy).
  nie nazwałem się też koneserem. wyraziłem swoją opinię co do rzekomego plagiatu.
  nie sądzę, aby motyw muzyczny ECH był jakoś szczególnie oryginalny i dlatego nie uważam tego za plagiat. to tak, jakby stwierdzić, że “when i come around” to plagiat “let it be”… .. .

 9. Anonymous-X 05.07.2018 15:26

  @rumcajs

  Ocenianie ludzi po tym czego słuchają, jest płytkie 🙂

  znam wielu wartościowych ludzi, którzy bardzo dobrze sie bawią przy discopolo 🙂 a wiele piosenek z eurowizji odniosło komercyjny sukces, ale co ja będe tłumaczył takiemu smakoszowi jak ty 🙂

  PS. prawda jest taka ze, gdyby ta piosenka była wykonana przez np. anglika, to by cię to nie interesowało, ale ze mamy tu na tapecie izrael, to uaktywnił się u ciebie taki prymitywny antysemityzm, i wypisujesz jakieś głupoty 🙂

 10. rumcajs 05.07.2018 23:15

  Prymitywem jest człowiek, który nie widzi róznicy w TAŃCU, a słuchaniem. Ja pisałem o “słuchaniu”, czyli o tym jak burak z BMW

 11. rumcajs 05.07.2018 23:32

  Prymitywem jest człowiek, który nie widzi róznicy w TAŃCU, a słuchaniem. Ja pisałem o “słuchaniu”, czyli o tym jak burak z BMW, wykręca gł0osnośc ma maksa, i wszytkich dokoła zmusza do słuchania swgo idola, discopolo… Nawet taniec jest prymitywny, bo opiera sie na jednym tylko kroku, lewa/lewa, prawa/prawa…Nawet polka jest bardziej urozmaicona co do mozliwosci zatańczenia, choć uważana jest za taniec nizin społecznych..
  Widuje przy okazji róznych okoliczności takich zwolenników tego kroku, jak stoja pod sciana, bo leci cos innego, a oni poza tym krokiem nie potrafia nic innego… Salsa dla tych ludzi to ryzyko połamania nóg…
  Prymitywem na maxa jest człowiek, ktróry za krytyke zyda/ zydówki, natychmiast oskarża o…”antysemityzm”…
  To jet nie tylko prymitywne, ale i prostackie, bo niesie to w sobie pogarde dla innego człowieka, i jest próba prostackiego zastraszenia…. bo nie mozna byc antysermita, ale zyd antypolonizmem może szkalowac nas do woli, jak ten pseudohistoryk, co twierdzi że w Jedwabnem, polacy wymordowali “kwiat inteligencji zydowskiej”… Ta… w wiosce zabitej przysłowiowymi “dechami’…
  Ale naród “wyprany” tak ma…

 12. Anonymous-X 06.07.2018 07:55

  @rumcajs

  “burak z BMW, wykręca gł0osnośc ma maksa, i wszytkich dokoła zmusza do słuchania swgo idola, discopolo…”

  zapomniałeś dodać że jest łysym karkiem w dresie i na pewno jest kibolem 🙂 ehhh…. pojechałeś stereotypem.

  “Nawet taniec jest prymitywny, bo opiera sie na jednym tylko kroku, lewa/lewa, prawa/prawa…”

  rozbawiłeś mnie tym wywodem 🙂 z tym swoimi mądrościami przypominasz mi prof. M. Środa ona też ma taką przypadłość dzielenia ludzi na lepszych i gorszych, ludzie świętujący zwycięstwo swojej drużyny to tępi barbarzyńcy, a ludzie rozwalający barierki na protestach i rzucający jajkami w rządowe limuzyny to inteligencja.

  “Prymitywem na maxa jest człowiek, ktróry za krytyke zyda/ zydówki, natychmiast oskarża o…”antysemityzm”…”

  Twój prymitywny antysemityzm polega na tym, ze ty krytykujesz ten utwór tylko dlatego ze jest wykonywany przez żydówkę, i żeby udowodnić jak ta piosenka jest nic nie warta artystycznie i jaki to wielki plagiat, wymyślasz stereotypowe przykłady, jak to z discopolo i robisz tu z siebie wielkiego znawce i smakosza muzycznego. rumcajsiku 🙂 twoja ocena jest nie obiektywna ponieważ jesteś uprzedzony do żydów, co widać po twoim wpisie, w którym twierdzisz że izrael będzie bombardować, każde państwo które uzna ze ta głupia piosenka to plagiat 🙂

  ” Oczywistym jest że żydzi gotowi sa zastraszyc bonbardowabniami tych którzy osmiela sie postapic zgodnie z regulaminem”

  @realista stwierdził że w jego ocenie ta pioseneczka wcale nie musi być plagiatem, a ty w tym momencie natychmiast “przeprowadziłeś nalot” na niego, że się nie zna, ze słucha sieczki itd… to nie żydzi bombardują innych w obronie tej pioseneczki, tylko ty dokonujesz bombardowania 🙂

 13. Cosmo 08.07.2018 07:32

  Kogoś jeszcze ma wątpliwości gdzie znajduje się Europa? A jaka drużyna jest głównym rozgrywającym ligi mistrzów? 😀

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.