Zwolnili warunkowo terrorystę skazanego na dożywocie

Opublikowano: 01.07.2023 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1413

Shareef Abdelhaleem, architekt planu sabotażu kanadyjskiej infrastruktury podczas spisku terrorystycznego w 2006 roku, otrzymał pełne zwolnienie warunkowe.

47-letni Abdelhaleem odsiaduje wyrok dożywocia po wykryciu planów mających na celu zdetonowanie bomb w ciężarówkach w Toronto i okolicach oraz szturm na Parlament, wzięcie zakładników i ścięcie głowy premierowi w ramach dżihadystycznego ataku.

Kanadyjska Rada ds. Zwolnień Warunkowych stwierdziła, że skazany ​​poczynił wystarczające postępy w rehabilitacji, odrzucił ideologię ekstremistyczną, uczestniczył w programach deradykalizacji, pokojowo reintegrował się ze społeczeństwem i uzyskał doskonałe stopnie na kursie uniwersyteckim w Montrealu, za co otrzymuje 650 dolarów tygodniowo pomocy finansowej pomocy rządu Quebecu.

Mimo że nadal odbywa karę dożywotniego pozbawienia wolności, decyzja oznacza, że ​​jeśli nie popełni ponownie przestępstwa lub nie złamie warunków zwolnienia warunkowego, będzie mógł swobodnie żyć w społeczności. W każdej chwili może wrócić do więzienia, aby kontynuować odsiadkę.

Nie może zajmować odpowiedzialnego stanowiska ani przywództwa, płatnego lub bezpłatnego, w jakiejkolwiek duchowej lub religijnej działalności lub grupie, która podziela te same przekonania; i nie wolno mu przebywać w towarzystwie ani komunikować się z nikim, kogo zna lub ma powody sądzić, że jest zaangażowany w działalność przestępczą lub działalność radykalną.

Grupa znana obecnie jako Toronto 18 została aresztowana 2 czerwca 2006 roku pod zarzutem spisku terrorystycznego. Abdelhaleem został aresztowany w 2006 roku i skazany w 2011 roku. Po raz pierwszy przyznano mu jednodniowe zwolnienie warunkowe w styczniu 2021 r. I mieszkał w domu przejściowym w Quebecu. W marcu zarząd przedłużył jego zwolnienie warunkowe o kolejne trzy miesiące, po czym odbyła się kolejna rozprawa przed podjęciem decyzji o jego pełnym zwolnieniu.

Abdelhaleem urodził się w Egipcie i dorastał w, jak to nazwał, „typowej bliskowschodniej rodzinie”. Rodzina przeprowadzała się do różnych miejsc na Bliskim Wschodzie iw Anglii, zanim wyemigrowała do Kanady.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.