Zwolnienie z zakazu zgromadzeń podczas spędów owiec

Opublikowano: 01.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 931

Członkowie komisji nadzorującej spędy owiec (po islandzku réttir) w gminie Borgarbyggð w zachodniej Islandii złożyli wniosek o zwolnienie z zakazu gromadzenia się podczas tegorocznych spędów. Wnioskują oni o zezwolenie na udział w spędzie 150 osób dla każdego gospodarstwa. Przy obecnych ograniczeniach dotyczących zgromadzeń, w spędzie mogłoby wziąć udział nie więcej niż 100 osób.

Członkowie komisji argumentują, że zwiększenie liczby osób biorących udział w spędach znacznie przyspieszy proces, co będzie miało duże znaczenie dla dobrostanu zwierząt.

Pandemia COVID-19 i wynikające z niej środki bezpieczeństwa mają w tym roku spory wpływ na spędy owiec, jak i na wszystkie inne coroczne tradycje i uroczystości.

Krajowe Stowarzyszenie Hodowców Owiec zachęcało uczestników spędów do przestrzegania „zasady dwóch owiec”, przypominając w ten sposób z przymrużeniem oka o znaczeniu utrzymywania dwumetrowej odległości między poszczególnymi osobami.

Islandzki Departament Obrony Cywilnej wydał ponadto specjalne wytyczne związane z pandemią COVID-19, dotyczące tegorocznych spędów, takie jak zalecenie, aby każda osoba biorąca w nich udział, pobrała aplikację do śledzenia kontaktów oraz aby nie spożywać w tym czasie alkoholu. Wszystkie gospodarstwa rolne, które nie mogą zagwarantować, że podczas spędu owiec będą przestrzegane przepisy dotyczące dystansu społecznego lub zgromadzeń, muszą ubiegać się o oficjalne zwolnienie.

Autorstwo: Monika Szewczuk
Źródło: Icelandnews.is


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. kozik 01.09.2020 22:36

  Yyyy…że co?…
  Czy spożywanie alkoholu ma wpływ na zakażanie się koronaświrusem? Jakoś nie słyszałem o takim wpływie w przypadku kataru, czy grypy.

 2. Radek 02.09.2020 04:29

  Wszystko ma wpływ. Nawet aplikacja na smarfonie. Ludziom się da wszystko wmówić, tylko trzeba powtarzać wielokrotnie i muszą to robić panowie i panie w kitlach.

 3. Wojna INFO 02.09.2020 17:52

  @kozik
  Poważnie nigdy nie słyszałeś, że obniżenie odporności w wyniku zatrucia i skłonność do ryzykownych zachowań zwiększa ryzyko zachorowania na chorobę zakaźną taką jak AIDS, grypa czy COVID-19?

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.