Zwolnienie z zakazu zgromadzeń podczas spędów owiec

Opublikowano: 01.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 58

Członkowie komisji nadzorującej spędy owiec (po islandzku réttir) w gminie Borgarbyggð w zachodniej Islandii złożyli wniosek o zwolnienie z zakazu gromadzenia się podczas tegorocznych spędów. Wnioskują oni o zezwolenie na udział w spędzie 150 osób dla każdego gospodarstwa. Przy obecnych ograniczeniach dotyczących zgromadzeń, w spędzie mogłoby wziąć udział nie więcej niż 100 osób.

Członkowie komisji argumentują, że zwiększenie liczby osób biorących udział w spędach znacznie przyspieszy proces, co będzie miało duże znaczenie dla dobrostanu zwierząt.

Pandemia COVID-19 i wynikające z niej środki bezpieczeństwa mają w tym roku spory wpływ na spędy owiec, jak i na wszystkie inne coroczne tradycje i uroczystości.

Krajowe Stowarzyszenie Hodowców Owiec zachęcało uczestników spędów do przestrzegania „zasady dwóch owiec”, przypominając w ten sposób z przymrużeniem oka o znaczeniu utrzymywania dwumetrowej odległości między poszczególnymi osobami.

Islandzki Departament Obrony Cywilnej wydał ponadto specjalne wytyczne związane z pandemią COVID-19, dotyczące tegorocznych spędów, takie jak zalecenie, aby każda osoba biorąca w nich udział, pobrała aplikację do śledzenia kontaktów oraz aby nie spożywać w tym czasie alkoholu. Wszystkie gospodarstwa rolne, które nie mogą zagwarantować, że podczas spędu owiec będą przestrzegane przepisy dotyczące dystansu społecznego lub zgromadzeń, muszą ubiegać się o oficjalne zwolnienie.

Autorstwo: Monika Szewczuk
Źródło: Icelandnews.is

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kozik
Użytkownik
kozik

Yyyy…że co?…
Czy spożywanie alkoholu ma wpływ na zakażanie się koronaświrusem? Jakoś nie słyszałem o takim wpływie w przypadku kataru, czy grypy.

Radek
Użytkownik
Radek

Wszystko ma wpływ. Nawet aplikacja na smarfonie. Ludziom się da wszystko wmówić, tylko trzeba powtarzać wielokrotnie i muszą to robić panowie i panie w kitlach.

Wojna INFO
Użytkownik

@kozik
Poważnie nigdy nie słyszałeś, że obniżenie odporności w wyniku zatrucia i skłonność do ryzykownych zachowań zwiększa ryzyko zachorowania na chorobę zakaźną taką jak AIDS, grypa czy COVID-19?