Zwolnienie z zakazu zgromadzeń podczas spędów owiec

Opublikowano: 01.09.2020 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 538

Członkowie komisji nadzorującej spędy owiec (po islandzku réttir) w gminie Borgarbyggð w zachodniej Islandii złożyli wniosek o zwolnienie z zakazu gromadzenia się podczas tegorocznych spędów. Wnioskują oni o zezwolenie na udział w spędzie 150 osób dla każdego gospodarstwa. Przy obecnych ograniczeniach dotyczących zgromadzeń, w spędzie mogłoby wziąć udział nie więcej niż 100 osób.

Członkowie komisji argumentują, że zwiększenie liczby osób biorących udział w spędach znacznie przyspieszy proces, co będzie miało duże znaczenie dla dobrostanu zwierząt.

Pandemia COVID-19 i wynikające z niej środki bezpieczeństwa mają w tym roku spory wpływ na spędy owiec, jak i na wszystkie inne coroczne tradycje i uroczystości.

Krajowe Stowarzyszenie Hodowców Owiec zachęcało uczestników spędów do przestrzegania „zasady dwóch owiec”, przypominając w ten sposób z przymrużeniem oka o znaczeniu utrzymywania dwumetrowej odległości między poszczególnymi osobami.

Islandzki Departament Obrony Cywilnej wydał ponadto specjalne wytyczne związane z pandemią COVID-19, dotyczące tegorocznych spędów, takie jak zalecenie, aby każda osoba biorąca w nich udział, pobrała aplikację do śledzenia kontaktów oraz aby nie spożywać w tym czasie alkoholu. Wszystkie gospodarstwa rolne, które nie mogą zagwarantować, że podczas spędu owiec będą przestrzegane przepisy dotyczące dystansu społecznego lub zgromadzeń, muszą ubiegać się o oficjalne zwolnienie.

Autorstwo: Monika Szewczuk
Źródło: Icelandnews.is

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 2, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
kozik
Użytkownik
kozik

Yyyy…że co?…
Czy spożywanie alkoholu ma wpływ na zakażanie się koronaświrusem? Jakoś nie słyszałem o takim wpływie w przypadku kataru, czy grypy.

Radek
Użytkownik
Radek

Wszystko ma wpływ. Nawet aplikacja na smarfonie. Ludziom się da wszystko wmówić, tylko trzeba powtarzać wielokrotnie i muszą to robić panowie i panie w kitlach.

Wojna INFO
Użytkownik

@kozik
Poważnie nigdy nie słyszałeś, że obniżenie odporności w wyniku zatrucia i skłonność do ryzykownych zachowań zwiększa ryzyko zachorowania na chorobę zakaźną taką jak AIDS, grypa czy COVID-19?