Zwolnieni niezaszczepieni bez zasiłku dla bezrobotnych

Opublikowano: 02.01.2022 | Kategorie: Gospodarka, Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 1715

Niezaszczepieni pracownicy, którzy stracą pracę, nie będą się kwalifikować do świadczeń dla bezrobotnych. Polityka ta ma na celu chronić miejsca pracy przed epidemiami i zachęcać do przyjmowania szczepionek, powiedziała minister pracy Carla Qualtrough.

W rozmowie z Canadian Press, Qualtrough powiedziała, że dopóki istnieje stan zagrożenia zdrowia publicznego, nieszczepieni pracownicy, którzy stracą pracę, mogą nie kwalifikować się do świadczeń ubezpieczenia pracowniczego.

Rządzący liberałowie wprowadzili warunek szczepienia przy wypłacie wielu zasiłków, chociaż nie dotyczy to tych, którzy mają zwolnienie medyczne.

„Dopóki zbiorowe zdrowie publiczne Kanadyjczyków jest zagrożone, a tym samym zagrożona jest nasza gospodarka, będziemy musieli mieć na uwadze zasady zdrowia publicznego w naszej polityce zatrudnienia, pracy i podejmowaniu decyzji gospodarczych” – dodała minister. „I nie jestem w stanie określić, jak długo to potrwa”.

Jeśli pracownik nie zgłosi się do pracy, zostanie zawieszony lub zwolniony za odmowę szczepienia, pracodawca powinien wskazać na formularzu, że zrezygnował, wziął urlop lub został wyrzucony – potencjalnie dyskwalifikując go od pobierania zasiłku dla bezrobotnych.

Kanadyjska stopa bezrobocia spadła w listopadzie do 6,0%, to o 0,3 punktu procentowego mniej niż dane z lutego 2020 r., tuż przed wybuchem pandemii, szacuje Statistics Canada. Raport wykazał, że 19,3 mln osób w kraju było zatrudnionych, o 183 000 więcej niż poziom sprzed pandemii.

Autorstwo: Andrzej Kumor
Źródło: Goniec.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.