Zwolnią cię z pracy, jeśli się nie zaszczepisz?

Opublikowano: 16.11.2020 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1921

W Wielkiej Brytanii mnożą się spekulacje na temat tego, czy szczepionka przeciwko koronawirusowi może stać się dla wszystkich obowiązkowa. Jeszcze kilka dni temu minister zdrowia Matt Hancock zaznaczył w jednym z wywiadów, że decyzję o zaszczepieniu się każdy mieszkaniec UK podejmie indywidualnie, ale już deputowany Partii Konserwatywnej Tom Tugendhat ostrzegł, że każdy, kto odmówi szczepienia, może mieć problem z powrotem do normalnego życia.

Rząd Wielkiej Brytanii nie zamierza wprowadzać w Wielkiej Brytanii obowiązkowych szczepień przeciwko COVID-19. Matt Hancock powiedział w jednym z wywiadów, że „szczepienia przeciwko koronawirusowi nie będą obowiązkowe”, natomiast z informacji, do których dotarli dziennikarze BBC miało wynikać, że szczepionka przeciwko COVID-19 nie ma nawet stać się szczepionką rutynowo podawaną dzieciom ze względu na to, że wśród najmłodszych ryzyko ciężkiego przebiegu choroby jest nadzwyczaj niskie.

Stanowiska ws. obligatoryjności szczepień są jednak w Partii Konserwatywnej podzielone, na co wskazuje chociażby ostatnia wypowiedź deputowanego Toma Tugendhata. Według posła ludzie oczywiście mieliby prawo odmówić zaszczepienia się, ale wówczas musieliby się również liczyć z wieloma w związku z tym, przykrymi konsekwencjami. A do takowych należałby nie tylko zakaz uczęszczania do kin, teatrów, pubów czy restauracji, ale też na przykład zakaz pojawiania się w miejscu pracy, co praktycznie w większości przypadków prowadziłoby do jej utraty. „Jeśli szczepionka będzie skuteczna i jeśli będziemy pewni, że jest ona bezpieczna, a wszystkie dotychczasowe wskaźniki są dobre, to z pewnością umiem sobie wyobrazić dzień, w którym przedsiębiorca powie [do pracownika]: „Słuchaj, musisz wrócić do biura, ale jeśli nie będziesz zaszczepiony, to nie zostaniesz wpuszczony”. I widzę też, jak o takie świadectwa szczepień proszą lokale będące miejscami spotkań towarzyskich” – zaznaczył Tugendhat na łamach „HuffPost”.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Fenix 18.11.2020 08:53

    Tłuc i narzynać hurtem, wybuchowy transport! Niszczenie szczepionek naszym prawem , wolnych ludzi bez przymusu. Zwolnijcie wszystkich ! Ciekawe ylito , kto bez nas będzie pracował na was? Królową zatrudnijcie niech tyra zaszczepiona !

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.