Zwolennik ISIS atakował Turków w Niemczech

Opublikowano: 11.05.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 486

Młody mężczyzna przyznał się do przeprowadzenia serii ataków bombowych na sklepy i siedziby przedsiębiorstw znajdujących się w niemieckim landzie Bawarii. Deklarując się jako zwolennik samozwańczego Państwa Islamskiego wybierał on na swoje ofiary Turków, motywując swoje działania właśnie nienawiścią do osób pochodzenia tureckiego.

Mieszkający w Niemczech 25-letni mężczyzna został zatrzymany w weekend podczas przypadkowej kontroli dokonanej przez bawarskich policjantów. Miał on mieć przy sobie między innymi kilka bomb rurowych, a kolejne znaleziono podczas przeszukania w jego domu. Ponadto w miejscu jego zamieszkania odkryto broń, amunicję, proch, fosfor oraz inne substancje pomocne do konstrukcji ładunków.

Zatrzymany podczas przesłuchania przyznał się do przeprowadzenia serii czterech ataków w Waldkraiburgu przy granicy niemiecko-szwajcarskiej. Co prawda nie zdążył on podłożyć żadnej bomby, ale wybił szyby w barach z kebabem oraz w salonie fryzjerskim, rozpylił podejrzaną ciecz w barze z przekąskami, a także podpalił sklep z warzywami. Szczególnie groźny był ostatni z wymienionych przypadków, bo pożar rozprzestrzeniał się niezwykle szybko, zaś warzywniak znajdował się w domu zamieszkiwanym przez prawie 30 osób.

Okazuje się, że zatrzymany mężczyzna jest niemieckim obywatelem, natomiast jego rodzice pochodzą z Turcji. Twierdzi on ponadto, że sympatyzuje z ideami Państwa Islamskiego oraz rzekomo jest jego bojownikiem. Przeprowadzone ataki zostały umotywowane przez niego nienawiścią do Turków, choć jak widać sam pochodzi z tego kraju. Policja zaprzecza jednak, aby był on Kurdem.

Na podstawie: Jungefreiheit.de, ZDF.de
Źródło: Autonom.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.