Zwolennik ISIS atakował Turków w Niemczech

Opublikowano: 11.05.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 893

Młody mężczyzna przyznał się do przeprowadzenia serii ataków bombowych na sklepy i siedziby przedsiębiorstw znajdujących się w niemieckim landzie Bawarii. Deklarując się jako zwolennik samozwańczego Państwa Islamskiego wybierał on na swoje ofiary Turków, motywując swoje działania właśnie nienawiścią do osób pochodzenia tureckiego.

Mieszkający w Niemczech 25-letni mężczyzna został zatrzymany w weekend podczas przypadkowej kontroli dokonanej przez bawarskich policjantów. Miał on mieć przy sobie między innymi kilka bomb rurowych, a kolejne znaleziono podczas przeszukania w jego domu. Ponadto w miejscu jego zamieszkania odkryto broń, amunicję, proch, fosfor oraz inne substancje pomocne do konstrukcji ładunków.

Zatrzymany podczas przesłuchania przyznał się do przeprowadzenia serii czterech ataków w Waldkraiburgu przy granicy niemiecko-szwajcarskiej. Co prawda nie zdążył on podłożyć żadnej bomby, ale wybił szyby w barach z kebabem oraz w salonie fryzjerskim, rozpylił podejrzaną ciecz w barze z przekąskami, a także podpalił sklep z warzywami. Szczególnie groźny był ostatni z wymienionych przypadków, bo pożar rozprzestrzeniał się niezwykle szybko, zaś warzywniak znajdował się w domu zamieszkiwanym przez prawie 30 osób.

Okazuje się, że zatrzymany mężczyzna jest niemieckim obywatelem, natomiast jego rodzice pochodzą z Turcji. Twierdzi on ponadto, że sympatyzuje z ideami Państwa Islamskiego oraz rzekomo jest jego bojownikiem. Przeprowadzone ataki zostały umotywowane przez niego nienawiścią do Turków, choć jak widać sam pochodzi z tego kraju. Policja zaprzecza jednak, aby był on Kurdem.

Na podstawie: Jungefreiheit.de, ZDF.de
Źródło: Autonom.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: , ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o