Zwiększa się liczba urodzeń

Opublikowano: 25.09.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 436

Przez pierwsze siedem miesięcy bieżącego roku na świat przyszło blisko 235,1 tysiąca dzieci, czyli o 18,2 tysiąca więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Jednocześnie najbardziej optymistyczne wydają się być dane dotyczące kolejnych urodzeń, ponieważ znacząco zwiększyła się liczba narodzin drugich i kolejnych dzieci.

Warto wspomnieć, że samo porównanie danych z lipca bieżącego roku i w analogicznym okresie ubiegłego roku wskazuje na zwiększenie się dynamiki urodzeń, ponieważ w dwa miesiące temu urodziło się 35 tysięcy dzieci, czyli o 11,5 proc. więcej niż w lipcu 2016 roku. W lipcu urodziło się zresztą o 2,9 proc. więcej młodych Polaków niż miało to miejsce miesiąc wcześniej, a najbardziej optymistyczne wydają się być informacje o narodzinach drugich i kolejnych dzieci.

W 2015 roku urodziło się 173 669 pierwszych dzieci, 138 681 drugich dzieci, 39 039 trzecich dzieci oraz 9,995 dzieci czwartych, natomiast rok później liczby te kształtowały się następująco: 175 888 pierwszych dzieci, 146,967 drugich, 42,524 trzecich i 10 735 czwartych dzieci, co oznacza, że Polacy coraz częściej decydują się na model dużej rodziny.

Rządzący twierdzą, że to przede wszystkim zasługa dobrej koniunktury gospodarczej, zwiększającej się liczby osób aktywnych zawodowo, a także malejącej szarej strefy oferującej oczywiście niestabilną i słabo opłacaną pracę. Szczególnie młodzi Polacy mogą się więc cieszyć poczuciem bezpieczeństwa finansowego.

Na podstawie: Forsal.pl
Zdjęcie: sathyatripodi (CC0)
Źródło: Autonom.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. emigrant001 25.09.2017 14:59

    Czyli za jakieś 20 lat i za 500 mld zł pojawią się pierwsze symptomy poprawy.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.