Związkowcy przeciw wycince lasu

Opublikowano: 21.03.2020 | Kategorie: Ekologia i przyroda, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 157

Ekologiczna i związkowa mobilizacja. Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ Solidarność w Golubiu-Dobrzyniu opowiedziała się po stronie przeciwników wycięcia lasu przy ulicy Leśnej w tym mieście.

Swoje stanowisko przedstawiła w specjalnej petycji wysłanej do Rady Miasta Golubia-Dobrzynia, w którym podkreśla, że proponowany przez radnych miasta Golubia-Dobrzynia wariant wycięcia praktycznie 1/5 terenu lasu miejskiego przy ulicy Leśnej jest rozwiązaniem nie do przyjęcia, ponieważ „las miejski jest na wskroś terenem rekreacyjnym, jednym z nielicznych w naszym mieście. Straciłby znacząco na swojej atrakcyjności, gdyż cenne walory jakimi są cisza, czyste powietrze, brak zanieczyszczenia, zostałyby mu odebrane. Takiemu wariantowi poprzez wycinkę znacznej połaci lasu na potrzeby wątpliwej inwestycji budowy boiska pełnowymiarowego, mówimy stanowczo NIE, solidaryzując się z wieloma mieszkańcami, podpisującymi się pod protestem.”

Związkowcy podkreślają, że nie są przeciwnikami budowy boiska sportowego, tylko sytuowania go w tym miejscu.

O budowę boiska piłkarskiego na terenie lasu przy ul. Miłej zawnioskowały w zeszłym roku dwa kluby piłkarskie z Golubia-Dobrzynia. Radni w ekspresowym tempie zabezpieczyli pieniądze na ten cel. Procedowaniu w tej sprawie towarzyszyły protesty mieszkańców miasta.

Przeciwnicy wycinki lasu wskazywali, że służy on wielu mieszkańcom m. in. jako trasy spacerowe, rowerowe, nordic walking, miejsce wyprowadzania psów, a także do organizacji imprez o zasięgu krajowym, jak chociażby maraton MTB. Ich zdaniem wycięcie lasu spowodowałoby straszne spustoszenie, a także utratę wartości okolicznych domów, co może skutkować pozwami o odszkodowanie od ich właścicieli, a to narazi miasto na poważne straty finansowe.

Miasto w zeszłym roku uruchomiło ankietę internetową w sprawie budowy boiska przy ul. Leśnej, ale nie poinformowało mieszkańców, że jego budowa w tym miejscu wiąże się z koniecznością wycięcia lasu. Ponadto ankieta nie była należycie zabezpieczona od strony technicznej, co sprawiło, że jedna osoba mogła oddać wiele głosów.

Autorstwo: BS
Zdjęcie: jdz (CC0)
Źródło: Strajk.eu

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o