Związkowa Alternatywa chce zwiększenia kompetencji PIP

Opublikowano: 20.09.2019 | Kategorie: Gospodarka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 4

Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa postuluje zmianę zakres kompetencji Państwowej Inspekcji Pracy. Nowa centrala związkowa domaga się radykalnego wzrostu wydatków budżetowych na Państwową Inspekcję Pracy i przyznanie PIP nowych uprawnień, w tym prawa do automatycznej zmiany umów cywilno-prawnych na etaty.

ZA uważa też, że etatowi związkowcy powinni uzyskać wszystkie kompetencje inspektorów pracy i stać się częścią PIP.

Ponadto związkowcy chcą stworzenia w obrębie PIP służby mundurowej i działu prokuratorskiego, który mógłby podejmować szybkie działania wobec pracodawców szczególnie brutalnie łamiących prawa pracownicze. Chodziłoby tu między innymi o walkę z mobbingiem i dyskryminacją, łamanie przepisów BHP czy niewypłacanie wynagrodzeń pracownikom.

Autorstwo: Piotr Szumlewicz
Źródło: Lewica.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 1, średnia ocena: 1,00 (max 5)
Loading...

TAGI:

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Radek
Użytkownik
Radek

Ile mamy służb mundurowych w RP które mogą stosować przemoc względem obywateli? Może ktoś wyliczy? Według Wikipedii 12. W sumie za mało. Ja bym jeszcze dodał:
1. Służba zdrowego jedzenia. Pilnowała by aby ludzie jedli zdrowo. Mieliby uprawnienia wejścia do kuchni i kontrolowania jakości jedzenia.
2. Służba ochrony LGBT i mniejszości seksualnych. Osobna formacja ze specjalnymi uprawnieniami.
3. Służba Poprawności światopoglądowej. Głównie zajmowaliby się posłuchami i aresztowaniami ludzi za myślozbrodnię.
4. Siły ochrony korporacji. Korporacje zagraniczne za darmo mogły by korzystać z ich usług.
5. Siły ochrony Wolności i Demokracji. W sumie mogły by wszystko.
6. Siły nadzoru Służb Mundurowych. Zajmowały by się nadzorowaniem, czy inne służby mundurowe poprawnie wykonują swoje zadania i czy są nieprzekupne i czy przypadkiem nie mają odruchów ludzkich np. jak aresztują babcię nielegalnie sprzedającą szczypiorek z działki.
7. Specjalne siły do walki z antysemityzmem.

Do tego dla poprawy bezpieczeństwa na drogach wprowadzić kartę pieszego która uprawniałaby do chodzenia po mieście. W przypadku braku karty było by się “piratem chodnikowym”. Bardzo napiętnowane w mediach i każdy poprawny obywatel nigdy by nie zapomniał przedłużyć swojej karty. Dla wygody społeczeństwa wydawana byłaby na aż 20 lat i kursy byłyby dofinansowane. A najbiedniejsi mogliby starać się o 100% refundację uzyskania karty. Do tego karta byłaby w pełni wirtualna i nie trzeba by nosić jej było przy sobie.

Potrzebujemy Twojej pomocy!

 
Wyczerpują się środki na działalność Naszego Portalu. W tym miesiącu pomoc finansowa zmalała i istnieje zagrożenie zbiórki na działalność w sierpniu. Dlatego prosimy wszystkich dobrych i szczodrych ludzi, dla których los Naszego Portalu nie jest obojętny, ponieważ go cenią za kulturę słowa oraz wzbogacenie ich wiedzy i życia, o pomoc w szczęśliwym ukończeniu zbiórki na działalność nadchodzącym miesiącu. Aby zapewnić Naszemu Portalowi stabilność w przyszłości, zachęcamy również do dołączania do elitarnej, stałej grupy wspierających. Zostań naszym sponsorem! Nie pozwól aby portal „Wolne Media” zawiesił działalność! Ważny jest każdy grosik! Czy nam pomożesz?

Nasze konto bankowe TUTAJ – Konto PayPala TUTAJ