Związek po przejściach

Opublikowano: 23.07.2016 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 1426

XXI wiek miał być ponownie wiekiem Europy, silnej i zjednoczonej jak nigdy wcześniej. Wprowadzenie wspólnej waluty, historyczne rozszerzenie Unii Europejskiej o kraje dawnego bloku wschodniego oraz większa aktywność międzynarodowa UE, to wszystko kształtowało wyobraźnię ekspertów i polityków na całym świecie. Tymczasem wydarzenia, które obserwujemy w Europie przez ostatnie lata sprawiły, że niepewność i rozczarowanie wyparły z umysłów dotychczasowy optymizm i wiarę w „lepsze jutro”. Obecny brak zgody co do wspólnej strategii wobec napływu migrantów jest zaledwie symptomem głębszych podziałów dotyczących fundamentalnych kwestii dla europejskiej integracji i modelu życia Europejczyków. Znaczący wzrost popularności ruchów populistycznych na całym kontynencie, czy warunki życia nieodpowiadające aspiracjom młodych to tylko kolejne dowody na skalę problemów z jakimi UE się obecnie boryka. Jaka przyszłość czeka Europejczyków? Czy przetrwamy otaczające nas kryzysy? Z czego tak naprawdę wynikają obecne podziały oraz postępująca radykalizacja? Czy dawne napięcia między wschodnią i zachodnią częścią kontynentu znowu powracają?

Źródło: Wszechnica.org.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.