Związek po przejściach

Opublikowano: 23.07.2016 | Kategorie: Audycje

Liczba wyświetleń: 18

XXI wiek miał być ponownie wiekiem Europy, silnej i zjednoczonej jak nigdy wcześniej. Wprowadzenie wspólnej waluty, historyczne rozszerzenie Unii Europejskiej o kraje dawnego bloku wschodniego oraz większa aktywność międzynarodowa UE, to wszystko kształtowało wyobraźnię ekspertów i polityków na całym świecie. Tymczasem wydarzenia, które obserwujemy w Europie przez ostatnie lata sprawiły, że niepewność i rozczarowanie wyparły z umysłów dotychczasowy optymizm i wiarę w „lepsze jutro”. Obecny brak zgody co do wspólnej strategii wobec napływu migrantów jest zaledwie symptomem głębszych podziałów dotyczących fundamentalnych kwestii dla europejskiej integracji i modelu życia Europejczyków. Znaczący wzrost popularności ruchów populistycznych na całym kontynencie, czy warunki życia nieodpowiadające aspiracjom młodych to tylko kolejne dowody na skalę problemów z jakimi UE się obecnie boryka. Jaka przyszłość czeka Europejczyków? Czy przetrwamy otaczające nas kryzysy? Z czego tak naprawdę wynikają obecne podziały oraz postępująca radykalizacja? Czy dawne napięcia między wschodnią i zachodnią częścią kontynentu znowu powracają?

Źródło: Wszechnica.org.pl

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o