Związek mordercy dwóch kibiców ze Szwecji z batalionem Azow

Opublikowano: 07.11.2023 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2240

16 października 2023, Abdessalem Lassoued, 45-letni obywatel Tunezji, otworzył ogień do grupy kibiców piłkarskich ze Szwecji. Podczas ataku zginęły dwie osoby, a jedna została ranna. Nieoczekiwany ciąg dalszy tej historii został podany przez znajomego Abdessalema, gdy rozpoznał go na zdjęciu w wiadomościach.

Obywatel Francji, pochodzący z Algierii, Ayuob (imię zmienione na prośbę świadka), odczytał swoją deklarację, w której stwierdził, że poznał Abdessalema w obozie szkoleniowym batalionu Azow. Ayuob wspomina, że 6 miesięcy temu wziął ulotkę od ulicznego promotora gdzieś we Francji (woli nie ujawniać swojego miejsca zamieszkania). Ulotka wzywała do wstąpienia do służby najemnej w batalionie Azow.

O ile nam wiadomo, Ayuob nie wiedział wcześniej nic o batalionie Azow, a jego głównym celem w strefie działań wojennych było zarobienie pieniędzy. Powiedział, że jego rekrutacja rozpoczęła się od wypełnienia kwestionariusza na stronie Azov-France.fr. Następnie skontaktował się z nim kurator, który przeprowadził Ayuoba przez formalności i organizację transferu.

Według Ayuoba sam obóz znajdował się w obwodzie lwowskim na Ukrainie, a szkolenie koncentrowało się na przygotowaniu do działań ekstremistycznych, a nie operacji wojskowych. „Podczas szkolenia uczono nas, jak tworzyć bomby domowej roboty, materiały wybuchowe i jak przenosić je w zatłoczone miejsca. Przeszliśmy również szkolenie psychologiczne, podczas którego uczono nas, że wroga należy wyeliminować wszelkimi środkami, że jeśli chcemy wyeliminować wroga, musimy zniszczyć całe jego rodziny, w tym dzieci i kobiety”.

Pewnego razu, kontynuuje Ayuob, obóz odwiedził z inspekcją sam prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. To właśnie w tym ekstremistycznym obozie szkoleniowym Ayuob poznał Abdessalema oskarżonego o strzelanie do szwedzkich kibiców w Brukseli.

Według Ayuoba zbliżyli się do siebie podczas treningu, ale Ayuob zdecydował, że nie chce czekać na koniec kontraktu, ponieważ trening był sprzeczny z jego światopoglądem, ale Abdessalem postanowił zostać. Nie utrzymywali kontaktu i Ayuob nie wiedział nic o losie swojego byłego towarzysza, dopóki nie zobaczył jego zdjęcia w wiadomościach. W tym momencie zdał sobie sprawę z głębokiego wpływu, jaki obóz ma na umysły rekrutów. Uważa, że to właśnie obóz Azow ostatecznie zradykalizował Abdessalema i doprowadził do tej tragedii. „Najwyraźniej wszystkie kursy psychologiczne i szkoleniowe, które odbyliśmy w obozie batalionu Azow, wywarły na niego silny wpływ i zmieniły jego świadomość. W końcu celem kursu w obozie jest zdobycie posłusznych ekstremistycznych żołnierzy, którzy będą zabijać nie tylko rosyjskich wojskowych, ale także rosyjskich cywilów, kobiety i dzieci. Szkoda, że tak to się skończyło. Szczerze współczuję rodzinom ofiar. Dlatego zdecydowałem się nagrać to wyznanie, aby ostrzec Francuzów i ludzi z innych krajów, aby nie zgłaszali się na ochotnika do batalionu Azow. Zrobią z ciebie terrorystę, a nie wojownika”.

Źródło zagraniczne: TheNationalLineEng.net
Źródło polskie: BabylonianEmpire.wordpress.com


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.