Zwalniani Francuzi nie chcą szkolić Polaków, którzy ich zastąpią

Opublikowano: 03.03.2018 | Kategorie: Gospodarka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 806

Brytyjska grupa handlowa Kingfisher, do której należą sieci sklepów budowlanych i dla majsterkowiczów Castorama i Brico Dépôt, potwierdziła delokalizację całej swej księgowości i części innych działów z Francji do Krakowa i w konsekwencji zwolnienie z pracy 450 osób. Zwalnianym Francuzom, głównie kobietom, Kingfisher nakazał przed odejściem zrobić szkolenia dla dużo tańszych Polaków. Ta bezczelność zatkała związki zawodowe.

Przeznaczeni do utraty pracy bardzo źle przyjęli wiadomość, że mają przed odejściem wyszkolić swoich następców. Sama zapowiedź delokalizacji do Polski padła już październiku, ale nakaz prowadzenia Polakom szkoleń z francuskiej księgowości zaskoczył pracowników. Dyrekcja zwróciła im uwagę, że „powinni być profesjonalni do końca”.

„To kapitalizm doprowadzony do ekstremalnego cynizmu” – powiedział mediom Jean-Paul Gathier, delegat związków zawodowych Siła Robotnicza (FO). „Robią z nami, co chcą. Jesteśmy jak przedmioty jednorazowego użytku, bierze się nas, wyrzuca, i jeszcze prosi o niepojęte rzeczy” – mówiła dziennikarzom Élodie Demulier z Castoramy, przeznaczona do zwolnienia. Pracownicy oświadczyli, że nikogo nie będą szkolić.

Wczoraj Castorama przyznała się do „niezręczności” i postanowiła wycofać się ze swego „pomysłu”. Rzecznik Kingfishera mówił o „nieodpowiednim sformułowaniu zamierzeń przedsiębiorstwa”. Ogłosił, że żaden pracownik przeznaczony do wyrzucenia nie będzie jednak szkolił swoich następców.

Na początku tygodnia w sklepach Castoramy północno-wschodniej Francji pracownicy protestowali przeciw delokalizacjom i wysyłaniu na bezrobocie. Ich protesty popiera Nieuległa Francja (LFI), lewicowa partia, którą na zeszłorocznych wyborach prezydenckich reprezentował Jean-Luc Mélenchon, dziś deputowany. Kingfisher liczy, że w Polsce znajdzie nie tylko tanich, ale i bardziej uległych pracowników. We Francji przedsiębiorstwo planuje zwolnić ogółem ok. 750 osób.

Autorstwo: JSz
Źródło: Strajk.eu


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. Szaman 03.03.2018 11:56

  Tak właśnie koncerny traktują ludzi. Jak psy. Brawo Francuzi oby tak dalej 🙂

 2. kozik 03.03.2018 13:50

  Dziś Francuzi, jutro Polacy, a Brytyjczyk tnie po płacy!

 3. sandvinik 03.03.2018 20:05

  francja to skansen, można mówić że walczą o swoje prawa ale według mnie to francja jest cieniem dawnej potęgi i niewiele z niej zostanie. po upadku imperium Romanum te tereny zasiedlili barbarzyńcy-teraz tak samo-po upadku imperium americanum tam będzie czarna muzułmańsko-afrykańska litera D.

 4. sandvinik 03.03.2018 22:11

  @Atos
  przesadzasz-Polska jest ubogim krajem ale są biedniejsze, mamy potencjał tylko brakuje szans na jego wykorzystanie-za to erozje zachodu z całym muzułmanizmem oceniam bardzo pozytywnie-lepiej graniczyć z chaosem niż z bogatym francuzem i silnym niemcem. no chyba że ktoś ma aspiracje na lokaja w deutchland deutchland uberalles.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.