Zrobił napad, aby iść do więzienia

Opublikowano: 26.06.2011 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 818

STANY ZJEDNOCZONE. Pochodzący z Północnej Karoliny w USA mężczyzna, chcąc zapewnić sobie darmową opiekę medyczną i dach nad głową, postanowił trafić do więzienia. W tym celu “napadł na bank” i ukradł jednego dolara.

Na początku czerwca 59-letni James Verone wszedł do banku RBC w Północnej Karolinie i podał kasjerce kartkę z napisem “To jest napad. Proszę dać mi tylko jednego dolara”. Następnie poinformował kobietę, że usiądzie sobie na kanapie i poczeka na policję. Nie miał przy sobie broni.

Zgodnie ze swoim planem Verone został aresztowany, choć – jak przyznaje – do tej pory nie popadł w żaden konflikt z prawem i jest to dla niego nieco dziwna sytuacja. 59-latek zapewnia jednak, że postąpił tak, jak uznał, że będzie dla niego najlepiej.

Bezrobotny 59-latek nie czuł się w ostatnim czasie najlepiej – ale ze względu na brak ubezpieczenia medycznego, nie mógł skorzystać z usług służby zdrowia. Tymczasem dokuczały mu narośl na piersi, dysk, a także ból w lewej stopie. Verone postanowił więc dostać się do więzienia i w tym celu zaplanował napad na bank.

James Verone jest szczęśliwy, ponieważ zdążył już skorzystać z usług więziennego lekarza. Ten ostatni oskarżył go wprawdzie o nieuczciwe wykorzystywanie systemu prawnego, ale pomocy udzielił. Desperat ma nadzieję, że zostanie w więzieniu przez trzy lata i że w tym czasie zostanie całkowicie wyleczony.

Źródło: Władza Rad


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

21 komentarzy

 1. Raptor 26.06.2011 10:56

  Brawo? Raczej psychika mu usiadła i w akcie desperacji, przy braku wyobraźni zdecydował się jeszcze bardziej pogrążyć za kawałek chleba. Bardziej bym mu współczuł niż gratulował. Dobrowolne oddawanie się na czyjąś łaskę jest przykre i nie ma w tym nic pozytywnego.

 2. Raptor 26.06.2011 11:23

  To dość ograniczony wybór, biorąc pod uwagę to, że obie opcje są tym samym.

 3. Raptor 26.06.2011 11:35

  Cóż to za kpina, w której to ty tracisz? Zdecydowanie się na więzienie nie ma wiele wspólnego z szanowaniem swojego życia, a i zdrowiu to nie sprzyja. Piszesz jakbyś znał motywy tego człowieka i racjonalizujesz jego postępowanie. Tymczasem z racjonalnością nie ma to nic wspólnego. To czysty akt desperacji upodlonej psychiki, nie żadne bohaterstwo.

 4. Ahila 26.06.2011 11:54

  co można dodać ? uważam że jednak nie stracił – a wrecz zyskał powiedz Raptor czy wiesz może jak wygląda tam służba zdrowia ? Twoje komentarze sugerują że nie wiesz – uwierz nawet jeżeli na przykład by się gdzieś zatrudnił – to i tak nie zapewnili by mu pomocy lekarskiej , ani co ważniejsze , nie ubezpieczyli zdrowotnie – a na lekarza musiał by wydać znacznie więcej niż by zarabiał :). A więc dostarczenie sobie darmowej służby zdrowia nie jest złym pomysłem. Jak wyjdzie jego sytułacja i tak sie nie zmieni i tyle.

 5. Velevit 26.06.2011 12:10

  Hahah, czyż to nie aż na wyrost dosadny przykład niewolniczej mentalności. Człowiek jest gotów dobrowolnie dać zakuć się w kajdany jeżeli tylko widzi w tym choć odrobinę korzyści dla siebie… żałosne.

  Postawa tego gościa to skrajny przypadek, jednak większość ludzi przejawia identyczne skłonności (co widać choćby po niektórych komentach tutaj oO), i właśnie dlatego rzeczywistość jest jaka jest! To tak tragiczne, że chce mi się płakać 😀

 6. Ahila 26.06.2011 12:16

  wybacz mój komentarz miał się tyczyć tego jaki fatalny jest system prywatny lecznictwa w stanach :). Człowiek żeby przeżyć decyduje się na skrajności – nie można dopuścić by tu tak było – i trzeba ludzi uświadamiać jak może być.

  Myślę że gdyby mi jakaś narośl zaczeła wyrastac, a bym nie miał pieniędzy zeby isc do lekarza, to po jakimś czasie bym również zdecydował się na jakąś skrajność żeby tylko się wyleczyć – Przezyc. to chyba jest ludzkie zachowanie ?

 7. manchester U 26.06.2011 12:16

  A co myslicie że w Polsce jest inaczej.Jak nie możesz doczekac się na kompleksowe badania wystarczy ż e nawalisz się szpadel do nieprzytomnosci troche krwi na twarzy kładziesz się na ulicy i prosisz znajomych by zadzwonili na MILICJĘ.Będziesz kompleksowo obsłuzony przez opiekę medyczna.Taką radę dostałem od znajomego lekarza…

 8. Ahila 26.06.2011 12:18

  w polsce jest tak żeby zlikwidować publiczną służbę zdrowia ,,, poczekaj – będzie gorzej.

 9. Raptor 26.06.2011 12:25

  @Ahila
  Kompletnie nie mam pojęcia jaka jest tam różnica między cywilną a więzienną opieką medyczną. Ponieważ w informacji nic o problemach zdrowotnych nie ma, to też piszę tylko o kwestiach mentalnych… które zresztą Velevit słusznie rozciągnął na ogół społeczeństwa.

  Nawet gdyby chodziło o leczenie (psychiatryczne?), to też ten biedny człowiek nie ma żadnej gwarancji, że zostanie w pierdlu godnie obsłużony.

  Pozdro.

 10. Ahila 26.06.2011 12:38

  No właściwie ma większą pewność na wyleczenie w więzieniu niż jak będzie na wolności bez opieki zdrowotnej- tak to mogę polecić film który świetnie pokazuje jak wyglądają u nich standardy leczenia : Sciko / chorować w USA (jak chcesz mogę gdzieś wrzucić i podesłać link) film Michaela Moore

  Co do braku informacji o aspektach zdrowotnych tego pana pozwolisz że zacytuję “Bezrobotny 59-latek nie czuł się w ostatnim czasie najlepiej – ale ze względu na brak ubezpieczenia medycznego, nie mógł skorzystać z usług służby zdrowia. Tymczasem dokuczały mu narośl na piersi, dysk, a także ból w lewej stopie. Verone postanowił więc dostać się do więzienia i w tym celu zaplanował napad na bank.”

  Kwestie mentalne – można wyciągnąć jeden niosek – skoro tak się dzieje jest fatalnie , i nie można dopuścić żeby było u nas podobnie 🙂

  to chyba tyle co mam do dodania :). Z pozdrowieniami :).

 11. Raptor 26.06.2011 12:46

  Heh, gdybym nie czuł się najlepiej to na pewno więzienie nie wchodziłoby w grę. Tam to już nie bardzo masz możliwość decydowania o własnym zdrowiu. To dla mnie nadal efekt desperacji i rozłożenia rąk… “niech zrobią ze mną co chcą, bo już mi na niczym nie zależy”.

 12. memento 26.06.2011 12:51

  Za to siedząc w pokoju masz możliwość decydowania o własnym zdrowiu. “zależy mi na zdrowiu, zdrowie przybywaj!” Tak?

 13. Velevit 26.06.2011 13:11

  Ja prędzej obrobiłbym ten bank niż dobrowolnie dał się jeszcze bardziej upodlić przez system. Gdyby się nie udało to przynajmniej byłoby za co pójść za kraty.

  Tak to się robi, heh:
  http://www.youtube.com/watch?v=ZLJ8Nkf0YmI

 14. Ahila 26.06.2011 13:16

  Owszem paradoks ! Ale do tego dąży ten chory kapitalistyczny system ;). I co człowiek robi ? Chodźmy do cholery wreszcie na ulice domagać się swoich praw !

 15. Hassasin 26.06.2011 14:49

  Niektóre komentarze są to wypowiedzi ludzi młodych i zdrowych , których nic nie boli . Zakładam też że w miarę majętnych (czyt. jakby co stać na prywatną wizytę u lekarza) Punkt siedzenia określa światopogląd .

 16. 8pasanger 26.06.2011 16:34

  Niech żyje prywatyzacja służby zdrowia!!!Pewnie był odrobinę za bogaty na MEDICAID(program darmowej opieki dla ubogich w USA)Za bogaty by pomóc zbyt biedny by żyć- a Obamę za stworzenie państwowej kasy chorych(coś jak NFZ) lobbyści firm farmaceutycznych wyzywali od komunistów i faszystów.Łatwo popierać prywatyzację młodym zdrowym,którzy lekarza widzą raz do roku albo rzadziej-na starość będą zdychać pod płotem ale ,,wolni”.

 17. Ahila 26.06.2011 17:42

  Hassasin – jestem kompletnym zaprzeczeniem twojej tezy 😉
  nie uogólniaj proszę 🙂

 18. Velevit 26.06.2011 18:09

  @Hassasin

  Raczej ludzi ceniących swoją godność…

 19. Ahila 26.06.2011 18:39

  Porównywać będziemy mogli i owszem ale jeszcze nie teraz. Teraz możemy popatrzeć na działania rządku w sprawie służby zdrowia. Przyglądając się temu można dojść do wniosku ,że może być naprawdę źle w przyszłości.

  Na razie jeszcze nie ma co porównywać tutaj się zgadzam :).

 20. Hassasin 26.06.2011 18:40

  Choroba i ból zabiorą każdemu godność .

 21. ARTUR 26.06.2011 22:22

  U nas ten sposób nie wypali bo od dawna jest stosowany i dlatego w więzieniach nie ma miejsca .Dostać się tam jest równie trudno co do specjalisty .

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.