Zostali aresztowani bo fotografowali policję

Opublikowano: 25.05.2013 | Kategorie: Media, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 755

23 maja aresztowano dwóch fotografów, którzy fotografowali akcję policji na demonstracjach. Raúl Capín jest fotografem dla dzienników “Mundo Obrero” (“Świat Pracownika”) i “Digital”, jednego z dzienników niezależnych.

Już kilka tygodni temu pojawiła się informacja, że policja szuka “radykałów”, którzy pracują w prasie. Policja twierdzi, m.in., że ci “radykałowie” tylko pozorują, że są dziennikarzami a naprawdę biorą udział w demonstracjach, atakując policję. Policja twierdzi, że Raul “zaatakował” agentów policji.

Także aresztowano Adolfo Lujána z portalu “Spanish Revolution”, niezależnego fotografa. Jego rzekomym przestępstwem jest to, że pisze “kłamstwa o policji” w internecie.

Obaj fotografowie są znani w środowisku lewicowym i fotografowali wiele przykładów nadużyć ze strony policji. Są znani jako reporterzy, którzy udokumentowali przemoc policji 25 kwietnia tego roku. Wtedy ok. 1400 policjantów z oddziałów do tłumienia zamieszek zaatakowało demonstrację z ok. 2000 ludzi, którzy próbowali okupować kongres. Oczywiście policja ich rozgromiła siłą. Galerie tych fotografów ze zdjęciami z tych wydarzeń zniknęły przedwczoraj z serwisu “Flickr”.

Opracowanie: Akai47
Źródło: CIA


TAGI: , , , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Czejna 25.05.2013 14:23

  Naczynia NWO tworza siec polaczona i tylko czekac az pomysl ten zagosci w naszych progach. Czegoz to Wladzia nie wymysli, aby sie chronic.

 2. Lakszmi 25.05.2013 15:36

  czy w Hiszpanii trwa wojna domowa?

 3. fm 26.05.2013 01:22

  Ostatnie podrygi bandytyzmu..
  Jak powiesz k.. że jest k.. to ci oczy wydrapie…

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.