Zoom zakazał dostępu do serwisu rosyjskim urzędom

Opublikowano: 07.04.2021 | Kategorie: Świat komputerów, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 699

Zoom Video Communications, świadcząca usługi przeprowadzania wideokonferencji, zakazała swoim dystrybutorom sprzedawać dostęp do serwisu urzędom państwowym i przedsiębiorstwom państwowym w Rosji i krajom WNP, poinformowała gazeta „Kommersant”, powołując się na pismo dystrybutora Zoom w Rosji i WNP RightConf.

„Zoom Video Communications Inc. cofa upoważnienie rosyjskiego partnera do sprzedaży usług agencjom rządowym i organizacjom z beneficjentami rządowymi”, głosi artykuł.

Zaznaczono, że dyrektor generalny RightConf Andriej Petrenko potwierdził autentyczność listu i dodał, że wymagania Zoom dotyczą nie tylko Rosji, ale też krajów WNP. „Obecnie precyzujemy szczegóły dalszej pracy, niewykluczone, że firma stworzy oddzielny produkt dla sektora publicznego”, przywodzi się w artykule słowa Petrenko.

Dodał również, że prace nad istniejącymi umowami będą kontynuowane. Przy czym Zoom nie odpowiedział na zapytanie gazety. Firma Zoom Video Communications, świadcząca usługi w zakresie komunikacji wideo, powstała w 2011 roku. Popularność serwisu Zoom nagle wzrosła w związku z pandemią koronawirusa i środków ścisłej samoizolacji, przyjętych przez władze dziesiątek państw: z aplikacji korzystają miliony osób.

Jednak pod adresem Zoom już wcześniej pojawiała się krytyka z powodu problemów z bezpieczeństwem: użytkownicy skarżyli się na przekazywanie ich danych Facebookowi, na wyciek wideo i prywatnych danych kontaktowych.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
Powiadom o