Zoo sfałszowało… zebrę! Domalowali paski osłowi

Opublikowano: 28.07.2018 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 687

18-letni Egipcjanin zrobił w zoo zdjęcie zebrze, którym zadziwił cały świat. Co takiego specjalnego jest w pasiastym zwierzęciu? Ano to, że w rzeczywistości jest to osioł.

Jednak opiekun zwierząt w egipskim zoo, Mohamed Sultan stanowczo zaprzecza, że przemalował poczciwe osiołki tak, aby wyglądały na zebry. 18-letni egipski student, Mahmoud Sarhan umieścił wykonane przez siebie zdjęcie z zoo w Kairze na Facebooku. Napisał, że dwa osły były przemalowane na zebry, a jego post szybko rozszedł się w Internecie.

Mimo zapewnień kierownictwa ogrodu zoologicznego w Kairze oraz opiekuna zwierząt, że nikt ich nie przemalowywał, to eksperci nie mają wątpliwości, że widoczne na zdjęciach zwierzęta, to nic innego jak zwykłe osiołki.

“Paski u zebr zawsze są precyzyjne i nigdy nie są rozmazane. Drugą sprawą jest, że zebry mogą być niewielkich rozmiarów, ale nigdy nie są aż tak małe jak te na zdjęciach. Poza tym uszy zebr na zdjęciach są bardziej spiczaste, a uszy zebr są bardziej okrągłe. Ostatnią rzeczą jest, że zebry mają czarną skórę, co odpowiada na stawiane od dawna pytania czy zebry są białe w czarne paski czy odwrotnie. Okazuje się, że bezsprzecznie zebry są czarne w białe paski” – powiedział Alex Adams z Uniwersytetu Stanowego w Colorado.

“Kiedy kończyliśmy naszą wycieczkę po zoo postanowiliśmy udać się na wybieg zebr. Kiedy tam przyszliśmy była tylko jedna zebra. Podeszła do nas i wtedy zobaczyłem, że to w rzeczywistości jest pomalowany osioł. Można zobaczyć, że to osioł po tych domalowanych paskach” – powiedział Sarhan.

Prawdziwe zebry od lat fascynują naukowców ze względu na obecność pasków. Przez dłuższy czas nikt nie wiedział po co właściwie natura wyposażyła je w takie ekstrawaganckie ubarwienie. Na przestrzeni lat pojawiło się wiele teorii na ten temat. Jedne twierdziły, że dzięki paskom zebry mogą rozpoznać członków swojego stada. Inna teoria mówiła, że drapieżnikowi trudno oszacować zebry przebywające w grupie ze względu na to, że paski zlewają się w jedną całość. Ostatnie badania dowodzą, że dzięki pasmom zebry odstraszają roznoszące choroby muchy tse-tse.

Nie mniej jednak w naszym życiu widzieliśmy dużo podróbek: butów, odzieży, samochodów, ale jeszcze nigdy nie widzieliśmy podróbek zwierząt. Możemy chyba śmiało powiedzieć, że już nas nic w życiu nie zdziwi.

Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.