Żony Kamińskiego i Wąsika na galerii

Opublikowano: 16.01.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2152

Gorąco w Sejmie. Mariusz Błaszczak oświadczył, że do prokuratury trafił wniosek dot. działań marszałka Sejmu Szymona Hołowni. Na sejmowej galerii pojawiły się żony Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika, a posłowie PiS skandowali „uwolnić posłów”.

„Zwracam się z wnioskiem o zmianę sposobu prowadzenia obrad i wprowadzenia do porządku obrad punktu dotyczącego debaty na temat bezprawnego uwięzienia posłów Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika oraz zamachu na prokuraturę” – powiedział z mównicy sejmowej Błaszczak. „Koalicjo 13 grudnia, mówicie, że miejsce przestępców jest w więzieniu. Ja chcę przypomnieć, że posłowie Kamiński i Wąsik całe swoje polityczne życie walczyli z korupcją, oni zostali ukarani za walkę z korupcją. A wasi politycy za korupcję dostają nagrody” – grzmiał. „Gdzie jest Włodzimierz Karpiński, oskarżony o łapówkarstwo? W europarlamencie, decyzją marszałka Hołowni. Gdzie jest Stanisław Gawłowski, Tomasz Grodzki, Roman Giertych, na których ciążą poważne zarzuty? W Parlamencie” – dodał. „To po to wam przejęcie mediów, prokuratury i CBA. O bezkarność wam chodzi” – ocenił.

„Panie marszałku, składam pismo z żądaniem podjęcia działań na rzecz umożliwienia wykonywania mandatów poselskich Mariuszowi Kamińskiemu i Maciejowi Wąsikowi. Skierowaliśmy także wniosek o podejrzenie popełnienia przez pana przestępstwa przekroczenia kompetencji do prokuratury. Może to zresztą dlatego tak pospiesznie dokonywane jest przejęcie prokuratury” – oświadczył. „I jeszcze chciałbym serdecznie przywitać panie Barbarę Kamińską i Romę Wąsik. Dziękujemy, że jesteście. My jesteśmy z wami” – podkreślił.

Kamera pokazała żony aresztowanych polityków, a te uniosły dłonie ułożone w literę „V”. Posłowie PiS skandowali „Jesteśmy z wami”. „Może jeszcze nie dziś, może jeszcze nie teraz, ale zwyciężymy. Zwyciężymy” – dodał z mównicy sejmowej Błaszczak, także składając dłoń w „V”. Przez kolejnych kilka minut posłowie PiS, klaszcząc, skandowali „uwolnić posłów”, tym samym uniemożliwiając Mirosławowi Suchoniowi z wnioskiem przeciwnym zabranie głosu z mównicy sejmowej.

„Szanowni Państwo, chciałbym odnieść się do tego, co powiedział pan przewodniczący Błaszczak. Chcę państwa poinformować, że większość z rzeczy, o które pan poseł był uprzejmy zapytać, czy które był uprzejmy podnieść, będzie, jak rozumiem, wyjaśniona w informacji, którą państwo zechcieli złożyć, czy prośba o tę informację, którą państwo zechcieli złożyć do prezesa Rady Ministrów, będziemy nad tym procedować w dniu jutrzejszym” – powiedział Hołownia.

„Co do pisma pana przewodniczącego, ja się oczywiście bardzo chętnie z nim zapoznam, z całą korespondencją, która od państwa do mnie trafia i potraktuję ją bardzo poważnie. Co do zapowiedzi wniosku do prokuratury, dotyczącego mojego działania, oczywiście, bardzo proszę, bardzo chętnie przed wszystkimi organami państwa bardzo precyzyjnie i jasno wyjaśnię, co stało za kolejnymi krokami przeze mnie podejmowanymi” – dodał. „Czy zechcą państwo umożliwić prowadzenie obrad w dalszym ciągu?” – pytał Hołownia, jednak posłowie PiS nadal klaskali i domagali się, by „uwolnić posłów”. „Czy zechcą państwo umożliwić prowadzenie obrad?” – pytał ponownie marszałek. „Szanowni państwo, pytam po raz trzeci, czy zechcą państwo umożliwić prowadzenie obrad?” – mówił Hołownia. Sytuacja jednak pozostała bez zmian. „W takim razie ogłaszam przerwę w obradach w związku z niemożliwością prowadzenia obrad, a Konwent Seniorów zapraszam do ciemnego saloniku. Przerwa 10 minut” – dodał.

Na miejscach Wąsika i Kamińskiego na sali plenarnej ustawiono transparenty z ich wizerunkami i napisem „Solidarni z Kamińskim i Wąsikiem” stylizowanym na NSZZ „Solidarność”.

Tymczasem na profilu Mariusza Kamińskiego opublikowano zdjęcie, na którym ma znajdować się list z więzienia napisany przez polityka. Co zawarł w swoim grypsie? „Kochani, bardzo dziękuję wam za wsparcie za solidarność ze mną i z Maćkiem (Wąsikiem – przyp. red.), za słowa otuchy dla naszych najbliższych, za modlitwy” – czytamy na początku wiadomości. „Proszę i apeluję walczcie ze Złem, które ponownie pojawiło się w naszym kraju 13 XII” – dodał. Zapewnił też, że „trzymają się mocno!”. „Nasi wrogowie nigdy nie zobaczą białych flag w naszych rękach. Podły reżim Tuska nie jest w stanie nas złamać. Damy radę” – czytamy dalej. Wiadomość zakończona jest słowami „Zwyciężymy. Razem obronimy Polskę!”.

Źródło: NCzas.info [1] [2]


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

  1. belfanior 17.01.2024 08:03

    Eee…A kto te panie wpuscil na sale sejmowa,panie Holownia???

  2. Kaczor3333 17.01.2024 10:13

    Wszyscy pobożni i religijni jak trzeba udawać skrzywdzonego przez los, wszyscy modlą się do miłosiernego Boga. Jednak religijność, pobożność i dobro schodzą na dalszy plan jeśli do głosu dochodzi “Pieniężny Bóg”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.