Żona terrorysty z ISIS błaga Brytyjczyków o wybaczenie

Opublikowano: 16.09.2021 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1358

W swoim pierwszym telewizyjnym wywiadzie na żywo Shamima Begum błaga rząd Wielkiej Brytanii o postawienie jej przed sądem i oskarżenie o terroryzm. Żona bojownika ISIS jest gotowa na ciężki proces, jeśli tylko mogłaby dzięki temu wrócić do Wielkiej Brytanii.

Patrząc na Shamimę Begum, jak udziela wywiadu na żywo dziennikarzom ITV w programie „Good Morning Britain”, aż trudno uwierzyć, że ta 22-latka została kilka lat temu żoną terrorysty z ISIS i że dała się uwieść ideologii skrajnie radykalnej wersji islamu. Begum, ubrana w podkoszulek na ramiączkach, z czapką baseballową Nike i z różowym lakierem na paznokciach, wygląda jak typowa młoda dziewczyna, która całe życie ma jeszcze przed sobą. Tymczasem kobieta jest doświadczoną wojną, żoną bojownika ISIS i matką, która w kalifacie straciła aż trójkę swoich dzieci. Poza tym, jak donosiły niegdyś media brytyjskie, Shamima miała być widziana, jak w Państwie Islamskim szyła kamizelki dla zamachowców – samobójców, aby ci nie mogli ich zdjąć z siebie bez detonacji. To właśnie ten ostatni argument (pochodzący ponoć z wywiadu) przekonał ówczesnego ministra spraw wewnętrznych Sajida Javida do tego, by pozbawić Begum brytyjskiego obywatelstwa (kobieta dysponuje jeszcze po matce obywatelstwem Bangladeszu).

Shamima Begum próbowała przekonać dziennikarzy ITV, że nie tylko nie jest ona zagrożeniem dla społeczeństwa Wielkiej Brytanii, ale jest wręcz atutem dla rządu, ponieważ wie, jak funkcjonuje organizacja terrorystyczna taka jak ISIS. „Myślę, że jest na to szansa i że rząd zobaczy, że jestem im gotowa pomóc w walce z terroryzmem. Powinni postrzegać mnie jako atut, a nie zagrożenie dla nich” – wyznała. A w dalszej części wywiadu dodała: „Zgodziłbym się [pójść do więzienia]. Gdybym dostała sprawiedliwy proces. I miała szansę opowiedzieć moją wersję historii. A jeśli sędzia powie, że muszę iść do więzienia, to wtedy to zaakceptuję. Chcę żyć w demokracji. Ale szczerze, jedyną zbrodnią, jaką popełniłam, było bycie na tyle głupim, by dołączyć do ISIS. (…) Wiem, że Brytyjczykom bardzo trudno jest spróbować mi wybaczyć, ponieważ żyli w strachu przed ISIS i stracili bliskich z powodu ISIS, ale ja też żyłam w strachu przed ISIS i też straciłam bliskich z powodu ISIS, więc mogę się w ten sposób z nimi solidaryzować. Wiem, że jest im bardzo trudno mi wybaczyć, ale mówię z głębi serca, że bardzo mi przykro, jeśli kiedykolwiek kogoś uraziłam, przychodząc tutaj, jeśli kiedykolwiek uraziłam kogoś tym, co powiedziałam”.

Autorstwo: Marek Piotrowski
Źródło: PolishExpress.co.uk


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Irfy 16.09.2021 21:49

    W tym wypadku chodzi o czysty pragmatyzm. Obecnie dziewczyna gnije w miasteczku namiotowym na jakimś pustynnym zadupiu i nie stanowi dla Wielkiej Brytanii jakiegokolwiek zagrożenia. Jeżeli zostałaby z powrotem wpuszczona na Wyspy a tam odpaliła się w autobusie albo nawywijała coś jeszcze gorszego, to polityk, który zadecydował o jej wpuszczeniu skończyłby w pierdlu a jego partia na dnie w sondażach.

    Z kolei jeśli nawet mówiłaby prawdę, to i tak jej wpuszczenie by się nie kalkulowało. Powód jest prosty – dziewczyna jest ładna i atrakcyjna. Od razu po przylocie zostałaby obskoczona przez tłum pismaków a potem czekałaby ją świetlana kariera. Instagram, twitter, tiktok, wywiady w brukowcach, własny kanał na YT, książki “Jak przetrwałam w ISIS”, program “Gotuj wybuchowo”, taniec z gwiazdami, śpiewaj z Begum. W ten sposób w jej ślady (ślub z islamistą czy innym talibem) z miejsca podążyłoby kilkadziesiąt tysięcy walniętych idiotek, które “też by tak chciały”.

    Brytyjczykom taki obciach naprawdę nie jest do niczego potrzebny. Poza tym… Bangladesz to też demokracja parlamentarna. Skoro dziewczyna chce żyć w demokraci, to przecież ma okazję… A zresztą… wystarczy obejrzeć ten materiał, żeby zorientować się, że łże jak bura suka, tyle że nikt jej nie nauczył w przekonujący sposób kłamać przed kamerą. I nie powiedział, żeby się oduczyła tego mrugania 🙂

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.