Żona Assange’a zaniepokojona stanem zdrowia małżonka

Opublikowano: 17.12.2022 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1383

Stella Morris, żona założyciela WikiLeaks Juliana Assange’a, jest poważnie zaniepokojona stanem zdrowia męża i warunkami panującymi w brytyjskim więzieniu — powiedziała hiszpańskiemu dziennikowi „Vanguardia”.

„Jest w jednym miejscu z bardzo niebezpiecznymi ludźmi, z których niektórzy są chorzy psychicznie, więc jestem bardzo zaniepokojona jego stanem” — powiedziała Morris. Sprecyzowała, że Assange może znajdować się poza swoją celą przez jedną lub dwie godziny dziennie, „jeśli ma szczęście, trzy godziny”, może czytać książki, ale nie ma internetu, może wykonywać połączenia telefoniczne, ale nie może do niego zadzwonić.

„Kiedy trafił do więzienia, był w grupie wysokiego ryzyka popełnienia samobójstwa i spędził sześć miesięcy w ambulatorium, ekstremalnej formie izolacji… Więźniowie, którzy sprzątali, widzieli go i składali prośby o przeniesienie. Są też reagujący strażnicy” — zauważyła żona Assange’a.

Jednak — jak zaznaczyła — „nie dotyczą go żadne specjalne traktowania”. Assange od czasu przyjęcia do więzienia nie miał ani jednego „dnia rodzinnego”, choć raz w miesiącu więzień może spędzić pięć godzin z dziećmi, nigdy nie został wpisany na listę spotkań. Ponadto jedna trzecia więźniów w skrzydle więziennym, w którym osadzony jest Assange, jest oskarżona o morderstwo.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.