„Żółte kamizelki” protestowały po raz siedemnasty

Opublikowano: 10.03.2019 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1661

Siedemnasty weekend protestów „żółtych kamizelek” we Francji. Tysiące Francuzów wyszło na ulice Paryża, aby zaprotestować przeciwko polityce prezydenta kraju Emmanuela Macrona.

Kilkuset zwolenników ruchu „żółtych kamizelek” zebrało się w sobotę na Place de l’Etoile w Paryżu, aby rozpocząć kolejny marsz przeciwko polityce społecznej francuskich władz.

Ludzie, oprócz tradycyjnych żółtych kamizelek odblaskowych, przynieśli ze sobą flagi Francji i regionów kraju. Kolumna w rytm bębnów i gwizdków policyjnych kontrolerów ruchu zebrała się pod Łukiem Triumfalnym skąd rozpoczął się marsz.

Równolegle z pochodem, którego długość wynosiła w przybliżeniu pięć kilometrów, w stolicy Francji odbywał się protest w formie siedzącej. „Żółte kamizelki”, po apelu na “Facebooku”, zamierzają spędzić cały weekend siedząc na Polach Marsowych, niedaleko Wieży Eiffla.

Akcje „żółtych kamizelek” zaplanowano również w innych miastach Francji, między innymi w Lille, Bordeaux i Tuluzie.

W ubiegłą sobotę prawie 40 tysięcy osób wzięło udział w akcjach we Francji, w tym cztery tysiące w Paryżu.

Francuskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odnotowuje znaczny spadek liczby protestujących.

Źródło: pl.SputnikNews.com


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.