Żołnierzom USA w Niemczech zakazano picia alkoholu

Opublikowano: 17.07.2022 | Kategorie: Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1473

Żołnierze amerykańskiej brygady pancernej w Niemczech otrzymali zakaz opuszczania bazy wieczorami i spożywania alkoholu po incydencie z udziałem pięciu wojskowych, którzy pijani jeździli na elektrycznych skuterach po Norymberdze – informuje telewizja CNN, powołując się na oświadczenie rzecznika Pentagonu.

Rzecznik kontyngentu USA w Europie John Tomassi przypomniał, że do incydentu doszło w czasie „długiego weekendu” z okazji amerykańskiego Święta Niepodległości, kiedy pięciu żołnierzom postawiono zarzuty przekroczenia limitu alkoholu.

Strona amerykańska nie wyjaśniła jednak, ile dokładnie wypili wojskowi, ani jakich naruszeń się dopuścili, ale armia USA wszczęła śledztwo w tej sprawie.

W wyniku incydentu cały skład osobowy I. Brygady Pancernej, liczącej około 3 tys. żołnierzy, otrzymał rozkaz nieopuszczania bazy wieczorem i w nocy. Wojskowi otrzymali również zakaz spożywania alkoholu do czasu, gdy cała jednostka zapozna się z niemieckim prawem dotyczącym prowadzenia pojazdów pod wpływem alkoholu.

Źródło: pl.News-Front.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. duchtesciowej 17.07.2022 23:46

    W DE afera a u nas jak jeździli nap…leni pojazdami wojskowymi, to nasi zamietli to pod dywan, jak więzienia cia. Jaki kraj takie zasady (albo ich brak)

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.