Żołnierze mogą już sterować psami-robotami za pomocą myśli

Opublikowano: 06.11.2023 | Kategorie: Nauka i technika, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1744

Nowe badanie opublikowane w czasopiśmie „Applied Nano Materials” przez australijskich badaczy współpracujących z Departamentem Obrony kraju, dokumentuje, jak testowana osoba była w stanie kierować naziemnym robotem, wysyłając go do punktów orientacyjnych, wizualizując je za pomocą okularów AR Microsoft HoloLens.

Opracowany przez naukowców czujnik na bazie grafenu może być umieszczany wewnątrz kasków. Naukowcy połączyli go do okularów Microsoft HoloLens. Gdy użytkownik rozglądał się za pomocą HoloLens, jego mózg wysyłał sygnał przez płat potyliczny. Sygnały te zostały zebrane przez czujnik i przesłane przez mały komputer Raspberry Pi 4B, który przetłumaczył je (poprzez wzrokowy potencjał i aktywność płata potylicznego na wyraźne sygnały komputerowe) na instrukcje dotyczące określonego punktu odpowiadającego danemu miejscu.

Instrukcje te trafiły do robota Q-UGV firmy Ghost Robotics, który był w stanie realizować te komendy.

Na „YouTube” opublikowano film armii australijskiej opisujący udany eksperyment. Podczas drugiej demonstracji dowódca wydał instrukcje zarówno robotom, jak i członkom drużyny strażackiej, aby przeszukali teren. Żołnierze mogli monitorować obraz wideo robota za pomocą zestawu słuchawkowego HoloLens.

Na podstawie: YouTube.com, Pubs.acs.org
Źródło: PrisonPlanet.pl


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. Denisrozrabiaka 07.11.2023 09:53

    Ciekawe to, teraz dołączą karabiny do robo pieska i do dzieła!
    Teraz wpuszczą robo pieska z rozkazem zabicia/wybicia wioski gdzieś np w afryce i będzie- to nie ja, pies sam wystrzelił

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.