Zniknięcie Majorany i jego pojawienie się 20 lat później

Opublikowano: 08.11.2022 | Kategorie: Paranauka, Publicystyka

Liczba wyświetleń: 1138

Naukowiec Ettore Majorana urodził się we Włoszech w 1906 roku. Wiadomo, że zaginął, rzekomo zmarł 27 marca 1938 r. w wieku 32 lat. Twierdzono, że zniknął lub zniknął nagle w bardzo tajemniczych okolicznościach podczas podróży statkiem z Palermo do Neapolu. Prawie 20 lat później został sfotografowany w Argentynie i nadal wyglądał tak samo jak w 1938 roku.

Krążyły pogłoski o jego śmierci, ale nic nie zostało udowodnione do 2011 roku. W marcu 2011 r. rzymscy prokuratorzy ogłosili śledztwo w sprawie dziwacznego zeznania naocznego świadka dotyczącego spotkania z Majoraną w Buenos Aires w latach powojennych, podczas którego, jak powiedział, Majorana opowiedział o wielu ważnych odkryciach naukowych. Świadek twierdzi również, że kiedy wrócił na spotkanie z Majoraną po raz drugi, Majorana zniknął i dlatego nie mógł podać dalszych informacji o odkryciach naukowych.

7 czerwca 2011 r. włoskie media poinformowały, że służba Carabinieri przeanalizowała zdjęcie mężczyzny zrobione w Argentynie w 1955 r. i znalazło dziesięć punktów podobieństwa z twarzą Majorany. Stwierdzili, że zdjęcie to prawie na pewno on – który zniknął prawie 20 lat przed zrobieniem zdjęcia. O dziwo, na zdjęciach z 1938 roku Majorana wyglądała prawie w tym samym wieku co w 1955 roku. Karabinierzy nie skomentowali tego faktu.

Ettore Majorana był genialnym naukowcem, inżynierem i matematykiem, a także fizykiem teoretycznym (pracował nad masą neutrin). Równanie Majorany i fermiony Majorany noszą jego imię. W 1937 roku Majorana przewidział, że w naturze może istnieć stabilna cząstka, która jest zarówno materią, jak i antymaterią. W naszym codziennym doświadczeniu jest materia (która jest obfita w naszym znanym wszechświecie) i antymateria (co jest bardzo rzadkie). Jeśli materia i antymateria spotykają się, obie unicestwiają się, znikając w przypływie energii.

Czy próbował przeprowadzić jakiś dziwny eksperyment, który spowodował, że zniknął w błysku energii, by pojawić się ponownie, natychmiast w podobnym błysku, 20 lat później? Pogłoski o jego zniknięciu krążą od momentu, gdy nie zszedł ze statku, na którym był widziany w marcu 1938 roku.

Jednak nawet ten jeden szczegół w sprawie (że Majorana wszedł na pokład statku) budzi kontrowersje. Niektórzy uważają, że celowo umieścił swoje bagaże na statku. Inni uważają, że podróż statkiem była po prostu fantazją tych, których zostawił, którzy wiedzieli o jego prawdziwym losie, ale chcieli jakiegoś dowodu jego zniknięcia.

Noblista Enrico Fermi, omawiając zniknięcie Majorany, powiedział kiedyś: „Ettore był zbyt sprytny. Jeśli zdecydował się zniknąć, nikt nie może go znaleźć. Nie w tym czasie, nie w innym”. Zatem czy Majorana był pierwszym podróżnikiem w czasie?

Źródło: InneMedium.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.