Zniesienie prawa do aborcji w USA – coraz bliżej

Opublikowano: 16.05.2022 | Kategorie: Prawo, Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 828

Kilka dni temu amerykańska opinia publiczna dowiedziała się, że w Sądzie Najwyższym USA przygotowywana jest negatywna opinia dotycząca legalności aborcji w USA.

Z przecieku wynika, że większość sędziów SN USA jest za unieważnieniem swojego dawnego (z 23 stycznia 1973 r.) wyroku, dopuszczającego aborcję w powołaniu się na 14 poprawkę. Potencjalna opinia otworzy dla Amerykanek drzwi do piekła. Prawo do aborcji stracą mieszkanki 26 stanów czyli mniej więcej 36 milionów kobiet.

W sobotę w całych Stanach Zjednoczonych przeszły wielotysięczne manifestacje. W samym Waszyngtonie zebrało się na proteście przeciwko planom zakazu aborcji 20 tysięcy ludzi. Protestujący zwracali uwagę, że Sąd Najwyższy, jeśli przyjmie wspomnianą opinię, cofnie Amerykę w przestrzeganiu praw kobiet o 50 lat. Aborcje, jak zwykle w takich wypadkach, będą wciąż wykonywane, tylko nielegalnie i z fatalnych warunkach sanitarnych, co doprowadzi do zgonów kobiet.

Jak wskazują media, decyzja SN USA idzie pod prąd opinii obywateli USA. Badania bowiem wykazują, że ponad połowa Amerykanów (58 proc.) jest zdania, że aborcja powinna być legalna. Za zakazem opowiada się 37 proc.

Opinia, która może mieć wpływ na życie milionów kobiet w Stanach Zjednoczonych, jest spuścizną rządów Donalda Trumpa.

Autorstwo: Maciej Wiśniowski
Źródło: Strajk.eu

5

TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. jacekstu 16.05.2022 10:39

    o prawach kobiet a właściwie jeszcze dziewczynek, tych nienarodzonych, będących jeszcze w łonach swoich matek nikt nie mówi 🙁

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.