Znany sędzia piłkarski ofiarą prześladowań antyrasistów

Opublikowano: 03.06.2023 | Kategorie: Kultura i sport, Polityka, Wiadomości z kraju

Liczba wyświetleń: 2238

Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” doniosło do UEFA na sędziego Szymona Marciniaka za to, że wziął udział w biznesowej konferencji „Everest” współorganizowanej przez Sławomira Mentzena. Polityk wypowiedział się na ten temat w swoich mediach społecznościowych.

Sędzia Szymon Marciniak to obecnie jeden z najbardziej uznanych arbitrów piłkarskich na świecie. Dość wspomnieć, że był głównym sędzią finału ostatnich Mistrzostw Świata w Katarze, a 10 czerwca ma prowadzić finałowe spotkanie Ligi Mistrzów między Manchesterem City i Interem Mediolan.

Ostatnio Marciniak był także prelegentem na zamkniętej konferencji „Everest” (bilety kosztowały nawet kilka tysięcy złotych), skierowanej do ludzi biznesu, a współorganizowanej przez Sławomira Mentzena.

Nieważne, że konferencja ta nie miała niczego wspólnego z polityką, a znani prelegenci mówili o tym, jak odnieść sukces w biznesie. Donosicielom ze Stowarzyszenia „Nigdy Więcej” przeszkadzał sam fakt, że szef Nowej Nadziei był związany z wydarzeniem.

„Kiedy organizowałem Everest, liczyłem na duże zainteresowanie, ale tego, że informacja o konferencji biznesowej dotrze aż do UEFA, się nie spodziewałem” – napisał Sławomir Mentzen na „Twitterze”, komentując całą sprawę. „Nie wiem, jak ktoś mógłby pomylić dwie organizowane przeze mnie imprezy – biznesową konferencję »Everest« oraz coroczną trasę »Piwa z Mentzenem«, podczas której rozmawiamy o ekonomii, podatkach i polityce” – dodaje polityk.

Mentzen zaznacza, że „od samego początku jasne było dla mnie i pozostałej części zespołu, że »Everest« nie będzie miał nic wspólnego z polityką i tego się trzymaliśmy”.„Podczas konferencji nie pojawiały się żadne deklaracje czy agitacje polityczne. Było za to wiele wystąpień ludzi ze świata biznesu, którzy dzielili się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami” – pisze polityk.

Szef Nowej Nadziei stwierdza, że dlatego „donos na Szymona Marciniaka, w którym organizacja »Nigdy Więcej« oskarża go o wspieranie jakiejkolwiek partii politycznej, jest absurdalny”. „Nigdy nie wyraził żadnego poparcia dla mojej działalności politycznej, a wykluczenie go z sędziowania finału Ligi Mistrzów z tego powodu byłoby głębokim nadużyciem” – napisał polityk.

Autorstwo: SG
Źródło: NCzas.com

Komentarz „Wolnych Mediów”

Stowarzyszenie „Nigdy Więcej” niechcący (a może ktoś ich podpuścił?) zrobiło reklamę wyborczą partii Mentzena. Więcej kibiców zagłosuje teraz na Nową Nadzieję.


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

1 wypowiedź

  1. las 03.06.2023 16:18

    Jakie cechy ma “dobry” sedzia piłkarski prócz kondycji? Dyspozycyjność?
    Dlatego wg mnie to była ustawka od samego początku. Co jakiś czas widać takie akty autokrytyki. Szczególnie w ustach takiego idola młodzierzy robi to zaplanowana robotę wychowawcza.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.