Znana kolęda posiada rasistowskie korzenie

Opublikowano: 20.12.2017 | Kategorie: Społeczeństwo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 939

Tak zwani antyrasiści najwyraźniej wykorzystują zbliżające się święta chrześcijańskie, aby wzmocnić przekaz, zgodnie z którym biali ludzie to obrzydliwi rasiści. Doszło do absurdalnej sytuacji, w której wszystko co posiada biały kolor zaczęło im kojarzyć się z białym rasizmem. Wcześniej kogoś oburzyło nawiązanie do białego śniegu oraz zawieszona na drzewie skórka od banana, teraz przyczepiono się do bardzo popularnej kolędy.

Kyna Hamill, profesor historii teatru na Uniwersytecie w Bostonie przez ostatnie lata zajmowała się pochodzeniem słynnej kolędy pt: “Jingle Bells”. Kobieta twierdzi, że udało jej się ustalić, iż piosenka została po raz pierwszy wykonana w Ordway Hall w Bostonie w 1857 roku. Wtedy posiadała nazwę: “One Horse Open Sleigh” i pojawiła się na przedstawieniu blackface – jest to styl teatralny zapoczątkowany w USA, który odwołuje się do obecnych w amerykańskim społeczeństwie stereotypów nawiązujących do zachowań murzynów.

W swojej pracy naukowej zaznaczyła, że piosenka napisana przez Jamesa Pierponta posiada ukrytą rasistowską przeszłość, ponieważ jej autor skomponował ją, aby ośmieszać czarnych ludzi dla rozrywki i zarobku. Według profesor Hamill, znana niemal na całym świecie kolęda drwi z reakcji czarnoskórych ludzi na zabawy w śniegu, takie jak np. jazda saniami, co opisuje utwór: “Jingle Bells”.

Kyna Hamill nawołuje teraz, aby w nadchodzące święta zrezygnowano ze śpiewania utworu, który rzekomo posiada rasistowski kontekst. Jednak jej postulaty zostały w większości zignorowane. Wielu komentatorów krytycznie odniosło się do jej twierdzeń.

Jak widać antyrasiści zaczynają przechodzić do ofensywy. Próbują oni utwierdzać w przekonaniu, że biały człowiek to rasista i praktycznie wszędzie doszukują się przejawu nienawiści do innych ras – nawet tam, gdzie jej nie ma. Działa to tylko w jedną stronę, ponieważ przestępstwa popełniane przez ludzi czarnych na białych to zazwyczaj “zwykłe” przestępstwa, jednak gdy sytuacja jest odwrotna to media natychmiast krzyczą o rasizmie. Potem dochodzi do absurdalnych sytuacji, w których biali przepraszają za to, że są biali, a inni czują się z tym źle do tego stopnia, że zmieniają kolor swojej skóry. Wkrótce okaże się, że nawet święty Mikołaj był rasistą, bo mógł dyskryminować czarnych i nie dawać im prezentów…

Autorstwo: John Moll
Na podstawie: Cambridge.org
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI: , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.