Znaleziono dziesiątki ciał ukraińskich żołnierzy

Opublikowano: 30.05.2022 | Kategorie: Polityka, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1307

W masowym grobie na terenie parku Mariupola znaleziono ponad 50 ciał żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy. Prawie wszystkie ciała noszą ślady odłamków i ran postrzałowych. Miejscem pochówku jest rów, w którym ułożone są jeden na drugim zwłoki żołnierzy, niektórzy w workach. Znaczna część zabitych to ukraińscy żołnierze piechoty morskiej.

Pochówek znajduje się na terenie parku obok stadionu Metallurg. To praktycznie centrum miasta. „Na listach znalezionych podczas usuwania ciał był jeden podpułkownik, jeden major, dwóch poruczników. Cała reszta szeregowych żołnierzy, zwłaszcza wielu marynarzy, to najwyraźniej żołnierze piechoty morskiej” – informują służby rosyjskie.

Puste plastikowe butelki z listami podpisanymi przez dowódcę ukraińskiej jednostki wojskowej znaleziono w dwóch miejscach. Zawierają nazwiska, stanowiska i tytuły. Na listach są 52 osoby. Na chwilę obecną odzyskano 14 ciał, specjaliści nadal je badają.

Pułkownik 36. Brygady Morskiej Sił Zbrojnych Ukrainy Wołodymyr Baranyuk powiedział, że ukraińscy marines stracili 102 żołnierzy, 400 zostało rannych przed opuszczeniem terenu zakładu Azowstal w Mariupolu i przed poddaniem się.

Walki o Mariupol trwały prawie dwa miesiące i zakończyły się kapitulacją 2439 bojowników Pułku Narodowego Azowa i Sił Zbrojnych Ukrainy. Sześciu ukraińskich żołnierzy zginęło w Azowstal, gdy próbowali wysadzić składy amunicji.

Autorstwo: katalizator
Źródło: WolneMedia.net

15

TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.