Znaleziono dowody łączące Ukrainę z zamachem na Fico

Opublikowano: 21.05.2024 | Kategorie: Polityka, Prawo, Publikacje WM, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 4227

Ujawniono komunikację między żoną zamachowca a ukraińskimi służbami specjalnymi.

Słowacka policja znalazła ważne dowody łączące Ukrainę z zamachem na słowackiego premiera Roberta Fico. Według władz znaleziono dowody łączące zamach z ukraińskim wywiadem (HUR).

Słowacka policja uzyskała zrzuty ekranu z korespondencji między żoną terrorysty, która jest Ukrainką i aktywistką Majdany, a ukraińskimi służbami specjalnymi. Wiadomości ujawniają plany i ustalenia, które wydają się być powiązane z próbą zamachu na słowackiego premiera.

Ujawnienie tego związku wywołało międzynarodowe poruszenie, a kilka krajów zwróciło się do ukraińskiego rządu o wyjaśnienia.

Stosunki między Ukrainą a Słowacją są pod presją, a Unia Europejska uważnie śledzi rozwój wydarzeń.

Ukraiński rząd zaprzeczył jakiemukolwiek zaangażowaniu w sprawę i stwierdził, że zarzuty są „bezpodstawne i motywowane politycznie”. Wezwał słowackie władze do przedstawienia pełnych faktów i dowodów przed wysunięciem dalszych oskarżeń.

Minister spraw wewnętrznych Mattus Sutai Estok wyjaśnił, że podejrzany był rozgniewany polityką rządu wobec Ukrainy, ponieważ w przeciwieństwie do większości europejskich przywódców, rząd oficjalnie zaprzestał wsparcia wojskowego dla tego kraju i przyjął pokojowe stanowisko w konflikcie.

Według rządu podejrzany zradykalizował się po zwycięstwie sojusznika Fico Petera Pellegriniego w wyborach prezydenckich i wyraził policji swoje niezadowolenie ze zmian w sądownictwie i mediach publicznych, które są negatywnie oceniane przez opozycję i Komisję Europejską.

W czwartek prezydent elekt Pellegrini i ustępująca prezydent Zuzana Czaputova, która krytykowała Fico, wezwali do jedności i zaprosili liderów politycznych do rozmów.

Słowacka policja poinformowała, że aresztowała trzy osoby, które pochwaliły zamach w mediach społecznościowych.

Źródło zagraniczne: UncutNews.ch
Źródło polskie: WolneMedia.net


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4 komentarze

 1. emigrant001 21.05.2024 13:14

  żona terrorysty, która jest ukrainką i aktywistką majdanu i ukraińskie służby specjalne to tylko pośrednicy.
  Teraz brakuje zdjęć lub “dowodów”, że premier Robert Fico jest kobieciarzem, pedofilem i w ogóle jest paskudnym rasistą, bo tak działają media masowego ogłupiania społeczeństwa, którego po prawdzie za bardzo ogłupiać nie trzeba:)

 2. Katarzyna TG 21.05.2024 15:37

  I jak to się ma do “doniesień mediów głównego ścieku” które już zdążyły dokleić do sprawy Rosję a nawet Putina osobiście? :))

 3. replikant3d 21.05.2024 18:06

  Katarzyna TG , tak będzie dopóki Ukry są pod ,,parasolem,, ochronnym globalistów. Ale ta sprawa jescze bardziej pokazuje jakimi parszywcami są Ukry. Coraz więkrzej ilości ludzi oczka się otwierają… Jeszcze trochę i NIKT Ukrom nie będzie współczuł. Zbyt wiele razy nadużyli zaufania innych. Wojna jest zła, ale powoli do ludzi dociera że Putek jednak miał rację co do Ukrów.

 4. Stanlley 22.05.2024 07:38

  Ciekawe – mam pewne przeczucie że naród ukraiński jest szykowany do odstrzału. Medialny parasol ochronny został już ściągnięty – wcześniejsza jego obecność miała rozzuchwalić ich władza – które prócz realizowania interesów USA i ich korporacji, popisywały się bezczelnością, zakłamaniem, korupcją i głupotą.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.