Znaleziono 68 ciał osób zabitych w Aleppo

Opublikowano: 30.01.2013 | Kategorie: Polityka, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 164

W rzece w mieście Aleppo syryjscy opozycjoniści znaleźli ciała 68 osób, które zginęły od ran postrzałowych w głowę – donosi Obserwatorium Praw Człowieka w Syrii z siedzibą w Londynie. Według informacji obrońców praw człowieka, ciała młodych ludzi w wieku od 20 do 30 lat znalezione zostały w dzielnicy Bustan al Qasr kontrolowanej przez bojowników Wolnej Armii Syrii. Niektórzy mieli związane ręce za plecami. Obserwatorium zaznacza, że liczba znalezionych ciał może się zwiększyć, ponieważ poszukiwania są kontynuowane.

Syryjscy rebelianci zajęli most na rzece Eufrat w mieście Deir ez-Zor, którym wojska rządowe realizowały dostawy do prowincji Haseki – poinformowali we wtorek przedstawiciele Obserwatorium Praw Człowieka w Syrii z siedzibą w Londynie. Oprócz tego opozycjonistom z Wolnej Armii Syrii udało się przejąć kontrolę nad jeszcze jednym, mniejszym mostem w tym samym mieście. Rebelianci znaleźli i zajęli również kilka kwater głównych sił bezpieczeństwa Syrii.

Izrael rozmieścił rakiety systemu obrony przeciwrakietowej „Żelazna kopuła” na północy kraju niedaleko granicy z Syrią. Krok ten świadczy o rosnących obawach Izraela odnośnie tego, że broń chemiczna może zostać wykorzystana przez syryjski rząd w walce z powstańcami lub trafić w ręce islamistów. Syria zaprzecza, że posiada broń chemiczną. Jednak zdaniem analityków kraj ten dysponuje największym potencjałem broni chemicznej na Bliskim Wschodzie.

Stany Zjednoczone nalegają na zatwierdzenie przez Rosję konkretnych kroków w sprawie odmówienia udzielania poparcia prezydentowi Syrii Baszarowi Al-Assadowi – oświadczyła wczoraj na briefingu oficjalna przedstawiciel departamentu stanu Stanów Zjednoczonych Victoria Nuland. „Rosja mogłaby zdecydowanie i otwarcie przestać dostarczać broń reżimowi Baszara Al-Assada, zwłaszcza śmigłowców wsparcia ogniowego. Mogłaby również zamknąć konta Al-Asada w rosyjskich bankach oraz aktywnie popierać polityczne zmiany i pracować z nami nad tym, kto będzie kolejnym prezydentem, który zdoła zachować jedność kraju i skierować ją na tory demokracji” – powiedziała Nuland.

Źródło: Głos Rosji

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Zostań pierwszą osobą, która oceni ten wpis!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

7
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
rurek
Użytkownik
rurek

Hehehe – uważam że to kolejna ściema. Znaleziono ludzi zabitych – zgoda. Kto to jest – nie wiadomo. Może są to terroryści. Może są to najemnicy zagraniczni. Kto ich zabił – NIE WIADOMO. Więc przypisywanie tego Assadowi to grube nadużycie. Ja to widzę jako część robienia wody z mózgu tak zwanej opinii publicznej. Na koniec – każda ze stron popiera swoich Rosja Assada a USA najemników.

ppp
Użytkownik
ppp

W. PUTIN: ale w zamian niech USA i NATO kupią śmigłowce od Rosji i ulokują swoje oszczędności w rosyjskich bankach

masakalambura
Gość
masakalambura

Raczcie przyjąć do wiadomości – Assad, czy się to komuś podoba czy nie, morduje własnych obywateli w tempie które dziś utrzymuje się na wysokości nawet 100 osób dziennie. I nie są to sami tzw rebelianci, których większość stanowią obywatele Syrii, wspierani co najwyżej przyjezdnymi. Tempo to utrzymywane jest właśnie za pomocą ciężkiego sprzętu takiego jak lotnictwo i artyleria, którego tzw rebelianci nie mają i które dostarczane jest przez Rosję w tempie 1 statek miesięcznie.

Il
Użytkownik

Czy tak trudno jest ustalić pochodzenie amunicji i militariów oraz zlikwidować zakłady zbrojeniowe produkujące te śmiercionośne przedmioty ?

masakalambura
Gość
masakalambura

Człowieku, gdzie ja brnę w kłamstwa o wolności, albo demokracji? Tylko dlatego że nie mogę znieść krwawych tyranów?

A gdzie twoja troska o hucpę w wykonaniu Rosjan?

piotrpawel
Użytkownik
piotrpawel

Najpierw mi pokażcie jakieś rzetelne informacje dotyczące tego ze Assad morduje swoich tylko nie ze stacji Polskich takich jak TVP polsat… czy amerykanskich bo większość z nich podlega pod departament obrony.

masakalambura
Gość
masakalambura

Wpis powtórzony

Baszar Assad został wybrany w referendum w 2000 roku z 97% poparciem (jak za PZPR), przejmując władzę po ojcu. 7 lat później, jako jedyny kandydat w kolejnym referendum uzyskał 97%.

Widać kto liczy głosy, ten ma władzę.