Znajdziemy wszystkich!

Opublikowano: 21.10.2020 | Kategorie: Polityka, Prawo, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1277

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko oświadczył, że funkcjonariusze organów ścigania zmienili taktykę postępowania wobec demonstrantów w kraju. Zaznaczył, że obecnie każdego spokojnie można znaleźć i postawić przed sądem, ponieważ pozwalają na to nowoczesne technologie.

„To źle, że włóczą się po Mińsku, źle, że zachowują się bezczelnie. Ale zmieniliśmy taktykę… Znajdziemy wszystkich w spokojny sposób. Nowoczesne środki pozwalają nam to robić, co zresztą robimy. I każdy odpowie za swoje czyny. Nie grożę, pracujemy w tym kierunku. A to daje pewien efekt” – cytuje Łukaszenkę we wtorek agencja Belta.

Po sierpniowych wyborach prezydenckich na Białorusi, w których po raz szósty wygrał Łukaszenka, zdobywając według CKW 80,1% głosów, w kraju rozpoczęły się masowe protesty opozycji.

Do rozganiania akcji przeciwko protestującym, którzy nie zgadzają się z wynikami głosowania, siły bezpieczeństwa używały gazu łzawiącego, armatek wodnych, granatów ogłuszających i gumowych kul. Akcje protestacyjne trwają do dziś, największe odbywają się w weekendy. Oprócz tego wydarzenia organizują zwolennicy Łukaszenki, którego inauguracja odbyła się 23 września.

Źródło: pl.SputnikNews.com

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars Liczba głosów: 5, średnia ocena: 5,00 (max 5)
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

4
Dodaj komentarz

Chcesz skomentować? Zaloguj się!
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Stanlley
Użytkownik

Bardzo dobrze! W pełni popieram! Taka ciekawostka – jak Chińczycy zaczęli wyłapywać prowodyrów z Hondkongu – okazało się że mieli podwójne obywatelstwa i część z nich po manifestachacj już zdąrzyła na lotnisko się dostać z torbami funtów brytyjskich… no ciekawe…

drakonos
Użytkownik
drakonos

Jeżeli komuś nie odpowiada życie w Białorusi to może przyjechać do demokratycznej Polski.
30 tysięcy manifestujących czy tam nawet 100 tysięcy to jest śmieszna liczba jak na prawie 10 milionowe państwo.

Ja na miejscu Łukaszenki wszystkich manifestująch agresorów deportowałbym do Polski, lub wolnej Francji. Zobaczymy jak sobie poradzą w naszej cudownej Polsce białorusinii którzy nie mają żadnego wykształcenia^^

MasaKalambura
Użytkownik
MasaKalambura

Radzą sobie świetnie. U mnie pracuje dwóch.

pikpok
Użytkownik
pikpok

Ciekawe jak tam wyglądają statystyki z covid ?