Zmusili ją do rezygnacji, bo pokazała uczniom rzeźbę „Dawid”

Opublikowano: 14.04.2023 | Kategorie: Edukacja, Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 2052

Muzeum we Florencji, w którym znajduje się rzeźba przedstawiająca Dawida, renesansowe dzieło Michała Anioła, zaprosiło rodziców i uczniów szkoły z Florydy do Włoch po tym, jak p. Hope Carrasquilla, dyrektorka Tallahassee Classical School na Florydzie, została zmuszona do rezygnacji za jej pokazanie uczniom w ramach lekcji plastyki dotyczącej sztuki renesansu.

W szkole obowiązuje zasada, która zakłada, że rodzice mają być powiadamiani z wyprzedzeniem o kontrowersyjnych tematach, które są poruszane na lekcjach. W sprawie pokazania rzeźby interweniowało troje rodziców. Złożono w tej sprawie dwie skargi: o braku powiadomienia z wyprzedzeniem, że taka rzeźba będzie pokazana, oraz o prezentowaniu treści pornograficznych.

P. Marla Stone, szefowa studiów humanistycznych w Akademii Amerykańskiej w Rzymie, uważa, że incydent na Florydzie był kolejnym epizodem w nasilającej się w USA wojnie kulturowej – i dziwi się, jak posąg mógł zostać uznany za tak kontrowersyjny, aby ostrzegać rodziców, że zostanie on pokazany uczniom. Jej zdaniem, to moralna krucjata przeciwko ciału, seksualności i ekspresji płciowej oraz ignorancja historii.

Z kolei burmistrz Florencji, p. Dariusz Nardella, zaprosił byłą już dyrektorkę do odwiedzenia muzeum, aby mógł ją osobiście uhonorować.

Źródło: NCzas.com


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.