Zmieniono zarzuty załodze Arctic Sunrise

Opublikowano: 24.10.2013 | Kategorie: Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 311

Śledczy przekwalifikowali zarzuty stawiane załodze statku Arctic Sunrise z artykułu „piractwo” na artykuł „chuligaństwo” – poinformował rzecznik komitetu śledczego Rosji, Władimir Markin.

Maksymalna kara grożąca za artykuł „chuligaństwo” to siedem lat więzienia, za „piractwo” zaś – 15 lat.

8 września czworo aktywistów Greenpeace’u próbowało przedostać się na platformę wiertniczą „Prirazlomnaja” firmy „Gazprom Nieft Szelf” w celu przeprowadzenia akcji przeciwko wydobywaniu ropy naftowej w Arktyce.

Źródło: Głos Rosji

1 gwiazdka2 gwiazdki3 gwiazdki4 gwiazdki5 gwiazdek Zostań pierwszą osobą, która oceni wartość tego wpisu!
Loading...

TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

3 komentarze

 1. Konter 24.10.2013 18:23

  Może Rosjanie specjalnie nagłaśniają tą sytuację dlatego że USA, Dania, Norwegia, Kanada i inne państwa również planuje wydobycie ropy w Arktyce? Rosjanie mają gdzieś Greenpeace i nie obchodzi ich co inni o tym powiedzą, ale czy USA i inne kraje będą mogły sobie pozwolić na takie zachowanie?

  Nagłaśnianie tego wydarzenia jest nie na rękę państwom tak zawzięcie walczącym z globalnym ociepleniem.

 2. Pola 24.10.2013 18:41

  @Konter
  Mnie się wydaje, że Rosja chce pokazać światu, że ma swoje prawo niezależne od widzimisię innych państw czy grup interesu i wymaga aby prawo to było przestrzegane. A że przy okazji ugrywają sobie swoje interesy gospodarcze? Każdy by tak robił.
  Tak mi się w tej chwili skojarzyło z połowami dorsza na Bałtyku kiedy Polska dała sobie w trąbę dmuchać przez tych, co mają w UE odpowiednie chody i zdziesiątkowała swoją narodową flotę rybacką.

 3. db 25.10.2013 07:00

  Powinni zmienić “piractwo” na “terroryzm”.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.