Zmieniono scenariusz „Pasji Jezusa”

Opublikowano: 30.03.2024 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata, Wierzenia

Liczba wyświetleń: 2435

Autorzy „Pasji Jezusa”, którą od 10 lat odgrywa się na Trafalgar Square w Londynie, w tym roku zmienili scenariusz spektaklu, by był mniej „antysemicki”.

Wintershall Players – producenci sztuki – zostali w tym roku zmuszeni do tego, by ze scenariusza „Pasji Jezusa” usunąć te elementy, które mogłyby zostać uznane za antysemickie.

Spektakl jest co roku finansowany z budżetu londyńskiego samorządu i to właśnie władze miasta dyktują warunki. W tym roku do wystawienia „Pasji Jezusa” podchodzono wyjątkowo ostrożnie ze względu na konflikt w Ziemi Świętej.

Władze miasta miały zauważyć, że przez to, co się dzieje w Strefie Gazy, wśród londyńczyków miały wzrosnąć nastroje antysemickie.

Z nowej wersji usunięto np. słowo „kapłan” i zastąpiono je słowem „władza”, a stroje żydowskich kapłanów (którzy w nowej wersji już kapłanami nie są) zostały tak zmodyfikowane, by nie kojarzyły się z judaizmem.

„Wszyscy jesteśmy winni ukrzyżowania Jezusa nawet dzisiaj” – mówi producentka spektaklu Charlotte de Klee, tłumacząc w ten sposób wprowadzone w scenariuszu zmiany.

Na podstawie: KAI
Źródło: NCzas.info


TAGI: , , ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.