Zmiany klimatyczne rozprzestrzeniają mięsożerne bakterie

Opublikowano: 21.06.2019 | Kategorie: Wiadomości ze świata, Zdrowie

Liczba wyświetleń: 622

Naukowcy z University of Cooper w USA odkryli, że ze względu na zmiany klimatu, śmiercionośne bakterie powodujące martwicze zapalenie powięzi mogą być szeroko rozpowszechniony w wodach przybrzeżnych wokół popularnych plaż.

Eksperci opisali pięć przypadków ciężkich zakażeń bakteryjnych u ludzi narażonych na działanie wody lub owoców morza z Zatoki Delaware. Odpowiedzialny za nie był mikroorganizm Vibrio vulnificus, który preferuje stosunkowo ciepłą wodę (powyżej 13 stopni Celsjusza), taką jak ta w Zatoce Meksykańskiej. Problemem jest to, że globalne ocieplenie prowadzi do przesuwania się siedlisk V.vulnificus daleko na północ.

Infekcja następuje najczęściej przez spożycie wody lub owoców morza z zakażonego morza, na przykład, krabów, ostryg, lub gdy ktoś ma otwartą ranę, która wchodzi w bezpośredni kontakt z wodą morską zawierającą te bakterie. W większości przypadków stany chorobowe mają łagodne objawy, ale niektóre rozwijają się w bardzo niebezpieczną posocznicę, która prowadzi do rozległych zniszczeń skóry i mięśni.

Przeżywalność posocznicy to około 50 proc. Naukowcy z Uniwersity of Bath, stwierdzili, że dużo cześciej ofiarami Vibrio vulnificus padali mężczyźni. Kobiety sa w jakiś sposób chronione dzięki estrogenowi, którego brakuje mężczyznom.

Niebezpieczne bakterie V.vulnificus występują już na Bałtyku. Wykryto je na wybrzeżu Szwecji i FInlandii w 2014 roku. W obu tych krajach zarejestrowano wtedy 89 przypadków infekcji u ludzi na skutek kontaktu z woda morską. Każda długotrwała fala upałów będzie sprzyjała Vibrio vulnificus, a kąpiel lub spożywanie owoców morza, może wkrótce nieść za sobą zupełnie nowe zagrożenia.

Na podstawie: ResearchPortal.bath.ac.uk
Źródło: ZmianyNaZiemi.pl


TAGI:

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

2 komentarze

 1. franek 21.06.2019 16:45

  Wiadomość mniej więcej tego typu jak powodowanych przez globcio ataki tygrysów.

  https://twitter.com/SzczesniakA/status/1130041293219008512?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1130041293219008512&ref_url=http%3A%2F%2Fszczesniak.pl%2Fklimatyczne-szalenstwa

  innym motywem były teksty o masach serwerowni usyuowanuch 10 centymetrów n.p.m.,. a co za tym idzie rychłym końcem Internetu spowodowanym przez globcio. Jeszcze inny motyw to przepowiadane zwiększenie liczby tornad itp. zupełnie bez podstaw. Tornada, tygrysy, lagi w grach, bakterie na plaży. Żenująca propaganda bazująca na strachu.

 2. janpol 22.06.2019 14:06

  Szkoda języka (klawiatury 🙂 raczej) na dyskusję o tym. Martwi mnie jednak to, że ludzie nie rozumieją, że są manipulowani a tzw. “elyty wadzuni” szukają kolejnego źródełka “wolnej kasy” i narzędzia do sterowania maluczkimi. Używają do tego posiadanych “tub propagandowych” a przeciwników starają się zaliczyć do oszołomów. Dla równowagi np. taki artykuł:

  https://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/zmiany-klimatu-kiedys-i-dzis-w-80-lat-do-klimatu-z-czasow-dinozaurow-78

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.