Zmarła legenda futbolu – Pele

Opublikowano: 30.12.2022 | Kategorie: Kultura i sport, Wiadomości ze świata

Liczba wyświetleń: 1619

W wieku 82 lat zmarł król futbolu, Pele. Przez ostatnie lata toczył walkę z nowotworem jelita. Był uważany za jednego z najwybitniejszych piłkarzy w historii dyscypliny. Trzykrotnie z Brazylią zdobywał Puchar Świata (1958, 1962, 1970).

We wrześniu 2021 roku Pele przeszedł operację usunięcia guza okrężnicy. Wówczas jego najstarsza córka Kely twierdziła, że były piłkarz dobrze sobie radzi. Kilka dni później Pele miał zostać przyjęty na oddział intensywnej terapii. Szpital ostatecznie opuścił 30 września, by rozpoczać chemioterapię. Oprócz kłopotów z układem pokarmowym Pele od lat cierpiał na problemy z biodrami.

W listopadzie 2022 roku telewizja ESPN Brasil poinformowała, że Pele ponownie trafił do szpitala z ogólnym obrzękiem, problemami z sercem i obawami, że chemioterapia nie przynosi oczekiwanego efektu. Mimo to, jego córka Kely twierdziła, że sytuacja nie jest awaryjna.

W grudniu 2022 roku szpital im. Alberta Einsteina w Sao Paulo poinformował, że stan zdrowia Pelego znów się pogorszył. Guz był zaawansowany, a legenda futbolu wymagała większej troski w leczeniu niewydolności nerek i serca.

Terapia nie przyniosła oczekiwanego efektu i Pele zmarł 29 grudnia w wieku 82 lat.

Autorstwo: Krystian Rusiniak
Na podstawie: RMF24,pl, TVP.info, Twitter.com
Źródło: MediaNarodowe.com


TAGI: ,

Poznaj plan rządu!

OD ADMINISTRATORA PORTALU

Hej! Cieszę się, że odwiedziłeś naszą stronę! Naprawdę! Jeśli zależy Ci na dalszym rozpowszechnianiu niezależnych informacji, ujawnianiu tego co przemilczane, niewygodne lub ukrywane, możesz dołożyć swoją cegiełkę i wesprzeć "Wolne Media" finansowo. Darowizna jest też pewną formą „pozytywnej energii” – podziękowaniem za wiedzę, którą tutaj zdobywasz. Media obywatelskie, jak nasz portal, nie mają dochodów z prenumerat ani nie są sponsorowane przez bogate korporacje by realizowały ich ukryte cele. Musimy radzić sobie sami. Jak możesz pomóc? Dowiesz się TUTAJ. Z góry dziękuję za wsparcie i nieobojętność!

Poglądy wyrażane przez autorów i komentujących użytkowników są ich prywatnymi poglądami i nie muszą odzwierciedlać poglądów administracji "Wolnych Mediów". Jeżeli materiał narusza Twoje prawa autorskie, przeczytaj informacje dostępne tutaj, a następnie (jeśli wciąż tak uważasz) skontaktuj się z nami! Jeśli artykuł lub komentarz łamie prawo lub regulamin, powiadom nas o tym formularzem kontaktowym.

Dodaj komentarz

Zaloguj się aby dodać komentarz.
Jeśli już się logowałeś - odśwież stronę.